Popularny telefon Huawei z aktualizacją. Miło

update
Fot: Pixabay

Huawei P30 Lite wciąż cieszy się w Polsce sporą popularnością. Nie ma co się dziwić. To bardzo udany telefon, który – w mojej opinii – nie powinien zostać ukarany dopiskiem Lite w nazwie. A teraz urządzenie staje się jeszcze lepsze. Do Europy wchodzi właśnie aktualizacja EMUI dla P30 Lite.

HUAWEI P30 LITE – SPECYFIKACJA TECHNICZNA I CENA

Pozwólcie, że na początku przypomnę Wam specyfikację techniczną tego „Lite’a”. Ekran w najniżej lokowanym urządzeniu z rodziny P30 ma przekątną 6,15 cala i – co pozytywnie zaskakuje – oferuje rozdzielczość Full HD Plus. Sercem konstrukcji jest Kirin 710 z grafiką Mali G51. To wciąż całkiem niezłe podzespoły, które dla większości gier powinny okazać się być wystarczające. Huawei zaimplementował tu 4 GB pamięci RAM i aż 128 GB na pliki użytkownika. Akumulator ma pojemność 3340 mAh.

Aparat główny to trio: 48 Mpix (f/1.8) + 8 Mpix szeroki kąt + 2 Mpix jako kamerka pomocnicza do głębi. Jak na tę cenę, świetne podzespoły. Na froncie czeka 24 Mpix oczko ze światłem f/2.0. Nieźle wygląda też USB-C. Przyznam, że musiałem sobie odświeżyć specyfikację tego telefonu, bo w ciemno założyłem, że mamy tutaj microUSB. A tu proszę, miła niespodzianka. Podejrzewam, że wielu fanów znajdzie też sobie moduł NFC, który wspiera realizację płatności zbliżeniowych. Smartfon debiutował z Androidem 9 i – co ważne – wspiera usługi Google (GMS).

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Huawei P30 Lite – aktualizacja

Europejscy posiadacze smartfona dostają właśnie uaktualnienie, które przynosi kilka nowości: Huawei Assistant, przeglądarkę Huawei (używam na Mate 30 Pro – jest świetna) a także kwietniowe łatki bezpieczeństwa. Aby rozwiać wątpliwości od razu dopowiem, że pobranie uaktualnienia NIE usuwa usług Google. Nie wiem kto zaczął tę plotkę, ale już kilka razy się z nią spotkałem. Na Cododomu.pl stawiamy na obiektywne informacje, więc wypada Was na tę kwestię uczulić.

Nowe EMUI zostało oznaczone jako 10.0.0.197, a jego rozmiar to 1,09 GB. Raporty użytkowników dość jednoznacznie podpowiadają, że oprogramowanie jest już wprowadzane w kilku krajach w Europie. Można więc wyjść z założenia, że w bliskiej przyszłości pojawi się ono także i u nas. Oczywiście mowa o sofcie, który jest wolny od brandu operatora. Jeśli macie oprogramowanie zmodyfikowane przez Waszego operatora GSM, jest możliwym że czas oczekiwania ulegnie wydłużeniu.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne