Redmi Xiaoai Touch-Screen – fajny i niedrogi głośnik

Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker
Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker, fot. gizchina.com

Podczas premiery smartfonów Redmi K30 Pro, zaprezentowano również sprzęt idealnie wpisujący się w ideę smart home – Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker. Niestety dla polskiego użytkownika jest to na razie tylko ciekawostka.

Żałuję, że nie mieszkam teraz w Chinach, ponieważ dużo częściej chodziłbym do sklepów technologicznych, które w Państwie Środka zajmują całe galerie handlowe. Można w nich znaleźć masę ciekawego sprzętu, który jest świetnie zintegrowany z chińskimi portalami i mediami społecznościowymi. Dobrym tego przykładem jest Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker.

Jest to produkt z kategorii Smart Display, co oznacza, że może być świetnym centrum zarządzania smart home, ale to nie jedyne jego zadanie. Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker został wyposażony w 8-calowy ekran HD (kąt widzenia to 178 stopni), na którym można oglądać materiały z serwisów wideo, jak chociażby Tik Tok, Douyin, iQiyi, Youku, Tencent Video czy Bilibili. Nie ma niestety dostępu do YouTube’a, ale jest to produkt przeznaczony na rynek chiński, gdzie usługi Google i tak są ograniczone. Z racji, że to jest również głośnik, można przez niego słuchać muzyki.

Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker
Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker, fot. gizchina.com

Twórcy nie zapomnieli o najmłodszych i głośnik współpracuje z usługami dla dzieci, w których jest 260 000 odcinków kreskówek, 17 000 książek obrazkowych czy chociażby obrazkowa encyklopedia dla dzieci. Ponadto może również służyć jako nauczyciel angielskiego, gdyż przygotowano sporo materiałów dla dzieci w wieku od 4 do 15 lat. Istotne jest to, że nie zapomniano o bezpieczeństwie. Gdy tylko młodszy użytkownik pojawi się przed głośnikiem, jego twarz zostanie rozpoznana i produkt ten automatycznie przełączy się na wersję oprogramowania specjalnie przygotowaną dla najmłodszych. Ponadto sprzęt ten ma filtr światła niebieskiego czy też funkcje przypominania o tym, że korzysta się z niego zbyt długo.

Kolejną opcją jest możliwość wprowadzenia wideo rozmów, dzięki wbudowanej kamerze. Oczywiście można sterować nim poprzez gesty lub głosowo, ale obecnie jedynie za pomocą chińskiego asystenta Xiaoai. Możliwe, że wraz z wejściem do Europy (jeśli to w ogóle nastąpi) pojawi się obsługa anglojęzycznych asystentów, ale na razie to tylko przypuszczenia.

Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker
Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker, fot. gizchina.com

Z naszej perspektywy największym minusem Redmi Xiaoai Touch-Screen Speaker jest fakt, że to świetnie działający sprzęt, ale jedynie na rynku chińskim. Co prawda, trochę się w życiu chińskiego liznęło, ale jednak byłoby mi trudno przekonać się do chińskich odpowiedników naszych serwisów. Cena tego produktu to 349 yuanów, czyli jakieś 200 złotych.

Źródło: gearbest.com, ithome.com via gizchina.com