Samsung Galaxy Home i Home Mini – najważniejsze dane

samsung galaxy home
Fot: Pixabay

Inteligentne głośniki od Samsunga to taka trochę melodia przyszłości. Zasadniczo rzecz ujmując, pierwszy taki produkt debiutował wraz z Samsungiem Galaxy Note 9, a następnie – na długi czas – ślad o kolejnych wersjach głośników z Korei Południowej, zaginął. Na szczęście, temat smart głośników właśnie powraca.

Samsung Galaxy Home i Home Mini – informacje

Najważniejsza plotka, to ta, która sugeruje, że Samsung zdecyduje się na Asystenta Google. Wbrew pozorom, to bardzo ważna, żeby nie powiedzieć, rewolucyjna decyzja. Producent do tej pory uparcie stawiał na swojego asystenta o nazwie Bixby. Wiele wskazuje na to, że ktoś decyzyjny w Samsungu zrozumiał wreszcie, że usługa wciąż nie oferuje tak wiele, jak konkurencja i postanowił zmniejszyć jej znaczenie.

Jako użytkownik smartfona z logo Samsunga na obudowie, który – chcąc nie chcąc – czasem ma z Bixby styczność, mam nadzieję, że firma faktycznie postawi na rozwiązanie od Google. Wiemy też, że w bliskiej przyszłości można spodziewać się pokazania aż dwóch inteligentnych głośników: Galaxy Home’a (SM-V510) oraz Home’a Mini z oznaczeniem SM-V310. Niżej lokowana wersja głośnika będzie rywalizować zwłaszcza z Google Home Mini oraz Amazon Echo Dot.

To, co zwraca uwagę, to dość futurystyczny design urządzenia od Samsunga. Wiemy też, że na obudowie znajdą się przyciski funkcyjne wykonane z gumy, a za nagłośnienie – zgodnie z tradycją marki – będzie odpowiadał układ od AKG. Serwis źródłowy sugeruje, że nowa generacja głośników ma zapewnić świetnej jakości brzmienie. Wypada odwołać się zwłaszcza do Galaxy Home’a który będzie miał wbudowanych aż sześć głośników i subwoofer, co ma zapewnić bardzo dobrej jakości dźwięk przestrzenny.

TOP5 inteligentnych akcesoriów medycznych

Jest też dość prawdopodobnym, że obie wersje głośnika będą wspierać łączność IR. Ponadto, część mediów branżowych informuje, jakoby droższa wersja głośnika miała być wspierać pasmo 5 GHz. Samsung Galaxy Home Mini będzie musiał zadowolić się 2.4 GHz. Podobno w obu wersjach produktu zabraknie wejścia słuchawkowego audio 3,5 mm. Szkoda, jednak można było się tego spodziewać. Czy tego chcemy, czy nie, Bluetooth prędzej czy później musiał wziąć górę nad tym standardem.

Droższa wersja inteligentnego głośnika od Samsunga będzie też kompatybilna z ekosystemem SmartThings, więc z poziomu akcesorium będziemy mogli spokojnie zarządzać innymi inteligentnymi urządzeniami, które znajdują się w domu. Na ten moment nie wiemy, czy Galaxy Home Mini także zaoferuje tę funkcję. No i wreszcie, ceny. Na ten moment nie są one oficjalnie znane. Spekuluje się, jakoby Samsung Galaxy Home miał kosztować 330-350 dolarów, co w przeliczeniu daje nam kwotę zbliżoną do 1300-1400 złotych. Cena Home’a Mini wciąż jest owiana tajemnicą.

źródła: Pocket-Lint, Max Weinbach (Twitter)