Samsung ma powody do zadowolenia. Kamera selfie w S20 Ultra doceniona

samsung galaxy s20 ultra aparat
Fot: producenta

Samsung Galaxy S20 Ultra to urządzenie pełne kontrastów. Niby wszystko jest z nim w jak najlepszym porządku, ale nie da się nie dostrzec, że część użytkowników – delikatnie mówiąc – nie do końca jest zadowolona z jego możliwości.

Samsung Galaxy S20 Ultra – specyfikacja i cena

Tegoroczny flagowiec z Korei Południowej to pod wieloma względami rewolucja przez duże „R”. Mamy tu świetny ekran o przekątnej wynoszącej aż 6,9 cala (Infinity-O Dynamic AMOLED), który pracuje w rozdzielczości QHD+. Urządzenie napędza Exynos 990 lub Snapdragon 865, choć w Europie dominuje ten pierwszy procesor. Nie brakuje też RAM-u. W zależności od wersji mamy 12 lub 16 GB, a pamięć wewnętrzna to 128/512 GB z opcją rozbudowy nawet o dalszy 1 TB. Akumulator pozytywnie zaskakuje pojemnością 5000 mAh.

Prawdziwą innowacją jest jednak poczwórny aparat główny. Składa się na niego zestaw 108 + 48 + 12 + 12 Mpix, a całość wieńczy czujnik głębi 3D ToF. To bardzo mocna specyfikacja, która jednak – niestety – nie jest idealna. O kontrowersjach wokół tego modułu pisaliśmy Wam tutaj. Na froncie czeka aż 40 Mpix kamerka selfie, która wykonuje naprawdę świetną robotę. Znalazło to potwierdzenie w rankingu DxOMark.

Samsung nie usunie wszystkich mankamentów S20 Ultra?

Samsung Galaxy S20 Ultra umie w zdjęcia selfie

W rankingu DxOMark frontowa kamerka zgarnęła imponujący wynik 100 punktów. Nie wystarczyło to do zajęcia pierwszego miejsca na podium, bowiem to przypadło Huawei P40 Pro (103 punkty), jednak drugie miejsce to świetny rezultat, który dość jednoznacznie pokazuje, że producentowi udało się bardzo dobrze połączyć specyfikację techniczną (1 / 2,65″ z filtrem Quad Bayer) z oprogramowaniem.

DXOMark: Huawei P40 Pro to najlepszy foto smartfon!

Ciekawostką jest to, że aparat działa w dwóch trybach ze zmienną ogniskową. Gdy robimy fotki sobie, ta ma 32 mm i zapisuje zdjęcia w rozdzielczości 6,5 Mpix. Jeśli oprogramowanie dostrzeże, że w kadrze jest kilka osób, ogniskowa zmienia się do wartości 25 mm, a fotki zapisywane są w 10 Mpix.

Po stronie ciekawostek warto odnotować też remis w testach wideo. W tym ujęciu kamerka selfie w S20 Ultra i w Huawei P40 Pro idą łeb w łeb. Oba smartfony zgarnęły po 95 punktów.

źródło: gsmarena, w oparciu o DxOMark, opracowanie własne