Sony Xperia 10 II trafiła do Polski. Cena nie zachwyca…

Sony Xperia 10 II, Fot. Sony

Sony Xperia 10 II to średniak, ale pod wieloma względami nawiązujący do flagowych modeli. Przy jego premierze byłem przekonany, że ma on szansę na sukces, pod warunkiem, że cena zostanie ustalona na odpowiednim poziomie. Niestety, Japończycy raczej znów przesadzili z wyceną.

Gdy Xperia 10 II została zaprezentowana, napisaliśmy:

Kluczowe będzie to jak Sony wyceni ten model. Jeśli startowa cena będzie w okolicach 1500 złotych, może on zdobyć wielu fanów. Obawiam się jednak, że Japończycy będą celować w 2000 złotych, a za takie pieniądze można dostać już ciekawsze telefony.

Początkowo spekulowano, że w Polsce Xperia 10 II może kosztować 1599 złotych, ponieważ w Niemczech było ona wyceniona na 369 euro. Ze względu jednak na panującą sytuację i mniej korzystny kurs, po przeliczeniu wychodzi 1670 złotych… co w Polsce przekłada się na 1799 złotych.

Za 1800 złotych (lub mniej) można kupić, chociażby Xiaomi Mi 9T, Honora View 20, Huawei’a P20 Pro, Huawei Nova 5T, Oppo Reno3 czy Samsunga Galaxy A51. Wybór jest więc ogromny, a produkt Japończyków niekoniecznie będzie najlepszym wyborem.

Sony Xperia 10 II to przemyślany średniak. W końcu!

Szczególnie że Sony Xperia 10 II ma kilka sporych niewiadomych, a w dużej mierze od nich zależy jej sukces. Japońska korporacja nie zawsze radziła sobie z oprogramowaniem aparatu, a w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważny element współczesnego smartfona. Ponadto warto zaczekać na wyniki baterii, gdyż ogniwo ma tylko 3600 mAh, ale dużo może pomóc odpowiednia optymalizacja.

Ostatnim z elementów jest wydajność samego urządzenia, Snapdragon 665 i 4 GB pamięci RAM to dość dobre podzespoły, ale poprzedniczka – tzn. Xperia 10 – nie zawsze pracowała płynnie. To bardzo istotny element w smartfonie za takie pieniądze, a pierwsze testy powinny powiedzieć nam czy warto zainwestować 1799 złotych w ten model.

Warto dodać, że na razie tylko RTV Euro AGD wprowadził ten model do oferty. Xperie mają być wysyłane od 26 maja, a dostępne są dwa warianty: biały i czarny. Nie poinformowano czy jest jakaś specjalna promocja przedsprzedażowa. Nawet model L4 doczekał się bonusu na start, więc i w tym przypadku jest szansa na jakiś dodatek. Musimy jedynie zaczekać na oficjalną informację od Sony.


Źródło: RTV Euro AGD (1), (2) via GSMManiak.pl