Sony Xperia L4 dostępna w przedsprzedaży!

Sony Xperia L4
Sony Xperia L4, fot. Sony

Sony nie ma łatwo. Na rynku można znaleźć bardzo ciekawe modele, które spokojnie mogą konkurować ze sprzętem tego producenta. Można odnaleźć zarówno wielu zwolenników jak i przeciwników Sony. Która grupa ma rację? Trudno powiedzieć. Tak czy owak, kolejne Xperie powstają, a na przykład taka Xperia L4 własnie trafia do sklepów.

Niedawno zastanawialiśmy się, czy Xperia L4 będzie urządzeniem, które zdoła przyciągnąć do siebie klientów. Wtedy też podaliśmy widełki cenowe, w jakich urządzenie będzie można nabyć. Dziś już dokładnie wiemy, ile będzie kosztowała Xperia L4 i od kiedy można będzie ją kupić!

Specyfikacja Xperia L4 nie powala

Ekran, jaki znalazł się w tym modelu to dość przeciętna propozycja. Mamy tutaj panel LCD o przekątnej 6,2 cala, rozdzielczości HD+ (1680 x 720 px) i proporcjach 21:9. Sony zdecydowało się na dobrze nam znane rozwiązanie umiejscowienia frontowej kamerki w wycięciu w kształcie łezki. Kamera ta posiada 8 Mpx matrycę ze światłem f/2.0 i 78-stopniowym kątem widzenia.

Oprócz tego na pokładzie nowej Xperii znajdziemy 8-rdzeniowy procesor Mediatek Helio P22 MT6762 oraz 3 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika przeznaczono 64 GB, które można rozszerzyć za pomocą kart pamięci o maksymalnej pojemności 512 GB.

Tajemnicza Xperia pozuje w benchmarku

Co szczególnie cieszy, nie zapomniano również o NFC. To pozytywny akcent, który warto odrobinkę pochwalić. Jest też Bluetooth 5.0, złącze USB-C oraz skaner linii papilarnych, czyli – poza paroma wyjątkami – bezpieczny standard w tej cenie. Bateria, jaką tutaj odnajdziemy, to ogniwo o pojemności 3850 mAh.

Sony zdecydowało się umieścić trzy aparaty na tylnym panelu tego smartfona. Są to kolejno:

  • moduł główny – 13 Mpix, 26 mm, 76 stopni, 1/3 cala, f/2.0;
  • obiektyw z ultra-szerokim kątem – 5 Mpix, 17 mm, 117 stopni, 1/5 cala, f/2.2;
  • oczko do pomiaru głębi – 2 Mpix, 1/5 cala, f/2.4.

Cena i dostępność

Sony Xperia L4 dostępna jest już w przedsprzedaży. Wraz z jej zakupem dostajemy bon o wartości 150 złotych na wykorzystanie na zakup kolejnego sprzętu tego producenta. Za nowość ze stajni Sony przyjdzie nam zapłacić 999 złotych. Czy jest to dużo? Według mnie tak, gdyż w tej cenie można znaleźć naprawdę fajny smartfon. Czy Xperia L4 podbije rynek? Zdania będą podzielone. Najlepszą odpowiedź na to pytanie dostaniemy pod koniec roku, gdy firma opublikuje swoje raporty sprzedażowe.

Źródło: portal.xperiasite.pl, opracowanie własne