Samsung modyfikuje zarządzanie połączeniami i SMS-ami

samsung galaxy s20 ultra
Samsung Galaxy S20 Ultra, fot: własne

Dzień bez nowinek ze świata Samsunga to dzień stracony. Dziś na warsztat bierzemy nowe uaktualnienie, którego dystrybucja właśnie się rozpoczęła. Przynosi ono kilka ciekawych rozwiązań, które na pewno docenicie.

Zarządzanie połączeniami i wiadomościami w smartfonach Samsung

W tym miesiącu dzieją się u Samsunga rzeczy, które spokojnie można określić mianem nietypowych. Najpierw świat obiegła plotka o reklamach na ekranie blokady, a teraz dowiadujemy się, że już drugi raz w tym miesiącu firma ruszyła z procedurą aktualizacji oprogramowania układowego. Póki co zmiany dosięgły tylko rodziny Galaxy S10, jednak wydaje się, że dalsze wdrażanie oprogramowania jest tylko i wyłącznie kwestią czasu. Co wprowadza update?

W dużym skrócie, użytkownicy Galaxy S10e, S10 i S10+ mogą cieszyć się zmodyfikowanym trybem szybkich połączeń i SMS-ów. Tę nowość zapewne dość dobrze kojarzą posiadacze zeszłorocznego Note’a. Oprogramowanie układowe zostało oznaczone jako G97xFXXU7CTF1 i jest obecnie wprowadzane w Niemczech i Szwajcarii. Dziennik zmian wspomina także o ogólnej poprawie reakcji ekranu na dotyk, korektach związanych z WiFi i jakością funkcjonowania aparatu, choć tutaj niestety zabrakło nieco szczegółów.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Nie jest to zbyt rozbudowany changelog, jednak na uwagę zasługuje to, że firma z jakichś względów rozdzieliła tę aktualizację od tej, która wprowadzała nowe łatki bezpieczeństwa. To dość dziwna i nieczęsto spotykana u Samsunga zagrywka. Jasne, w maju można było obserwować dość heroiczną walkę i wydawanie kolejnych łatek dla rodziny Galaxy S20, ale w ujęciu ex-flagowego telefonu, jest to coś, co temu producentowi nie przytrafia się zbyt często.

Nie do końca wiem, czy jest to przypadek czy może nowa strategia, która ma pokazać użytkownikom, jak bardzo Samsung dba o aktualizacje telefonów z rodziny Galaxy. Jeśli dokładnie taki sam zabieg będzie zastosowany dla innych urządzeń lub stanie się schematyczny i – na przykład – w lipcu także zdarzy się taka sytuacja, to będzie można na poważnie myśleć nad tym, czy nie jest to aby nowa polityka wizerunkowo-marketingowa u Sammyego. Póki co, bez zbędnego zastanawiania się nad jej przyczyną, można czekać na wydanie update’u dla Polski (XEO).

źródło: Sammobile, opracowanie własne