Fot: producenta

Samsung poszerza portfolio i wchodzi w oczyszczacze powietrza

Zima już blisko. Wraz z nią powróci wszędobylski smog, który od pewnego czasu zatruwa płuca wielu z nas. Można sobie z nim radzić na wiele sposobów, jednak jednym z polecanych sposobów od pewnego czasu pozostaje oczyszczacz powietrza. A tak się fajnie składa, że w ten segment rynku postanowił wejść ceniony w Polsce producent – Samsung.

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że Polska jest pierwszym europejskim krajem, gdzie Samsung zdecydował się wprowadzić do sprzedaży swoje oczyszczacze. Trudno nazwać to wielką nobilitacją, jednak na pewno dowodzi to tego, że firma umiejętnie odrobiła zadanie domowe i wie, że to właśnie w Polsce smog daje się we znaki naprawdę mocno. Czy tego chcemy, czy nie, wiele miast króluje w rankingach zanieczyszczenia szkodliwymi pyłami zawieszonymi. I w tym miejscu z odsieczą nadchodzą rzeczone oczyszczacze 😉

Fot: screen ze strony producenta

Do sprzedaży trafi aż pięć modeli oczyszczaczy powietrza o różnych parametrach technicznych. W zależności od tego, jaką wersję decydujemy się nabyć, dostaniemy produkt o innym zasięgu pracy oraz mocy. Wspólnym mianownikiem jest to, że każdy z nich posiada trzy filtry:

  • wstępny (usuwa kurz, sierść),
  • węglowy (usuwa przykre zapachy),
  • HEPA13 (usuwa cząsteczki wchodzące w skład smogu, w tym: PM 1.0, PM 2.5 i PM 10).

Ostatni z wymienionych filtrów może okazać się też zbawienny dla alergików oraz osób z chorobami skórnymi. Filtr HEPA13 ma też na celu eliminować alergeny oraz roztocza i bakterie. W ostatecznym rozrachunku mówimy więc o produkcie, który do kwestii czystości pomieszczeń podchodzi bardzo kompleksowo. Oczyszczacze od Samsunga oferują też 4-kolorowy ekran, który informuje, kiedy trzeba wymienić filtr. Ekran może też przekazywać informacje o stanie powietrza, można też z jego pomocą wybrać szybkość działania wbudowanego wentylatora.

Fot: producenta

Miłym akcentem jest też wsparcie dla łączności bezprzewodowej WiFi. Niestety, ta funkcja jest zarezerwowana tylko dla wybranych oczyszczaczy z portfolio Samsunga. Precyzując, dla Samsunga Cube (AX9500N), AX5500K oraz AX90R7080WD. Z tymi urządzeniami można się szybko połączyć poprzez dedykowaną aplikację SmartThings, którą można pobrać na smartfona. Na ten moment klienci w Polsce mogą kupić trzy oczyszczacze powietrza od Samsunga:

  • AX40R3030WM (1399 złotych),
  • AX5500K (1899 złotych),
  • AX90R7080WD (2899 złotych).

Z pełną listą urządzeń od Samsunga możecie zapoznać się tutaj.

źródło: informacja prasowa

More Stories
Sonos
Spotify Free już dostępne na urządzeniach Sonos