Samsung wciąż walczy i usprawnia aparat w rodzinie S20

samsung galaxy s20 ultra aktualizacja
Fot: producenta

O aparacie w tegorocznych flagowcach od Samsunga można powiedzieć wiele dobrego. Niestety, ale można też wypunktować pewne niedociągnięcia, co zresztą internauci zauważyli dość szybko po premierze.

Aparat w Samsungu Galaxy S20

Nie jest to najlepszy aparat jaki Samsung ma w swoim portfolio. Ten trafił do Galaxy S20 Ultra, z którego samplowe zdjęcia, jakie wykonaliśmy możecie zobaczyć tutaj. Możecie też przyjrzeć się różnicom względem fotek, jakie oferuje Huawei P40 Pro i Mate 30 Pro. „Zwykły” Samsung Galaxy S20 bazuje na potrójnej matrycy głównej: 64 Mpix + 12 Mpix + 12 Mpix. Matryca zapewnia hybrydowy zoom x3 oraz przybliżenie cyfrowe o maksymalnej wartości x30. Smartfon potrafi nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 8K, mamy też tryb slow motion w 960 klatkach na sekundę przy rozdzielczości HD.

Producent miał już kilka podejść do optymalizacji aparatu w telefonach z serii S20. Trzeba oddać, że działania, jakie podjął producent przyjęły pewne korzyści. Jakość fotek jest lepsza, a nienaturalnie wyglądający efekt bokeh został już software’owo skorygowany. Nowa aktualizacja została oznaczona jako G98 * NKSU1ATE6. Jest to świeżutki soft, który producent wdraża już na swoim rodzimym rynku – w Korei Południowej.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Firma chwali się poprawą jakości zdjęć w trybie nocnym, a także podkręceniem możliwości czytnika linii papilarnych w Galaxy S20 Ultra. Wciąż mam to urządzenie i z wielką niecierpliwością czekam na to uaktualnienie, bowiem czas reakcji skanera faktycznie nie porywa. Nie określiłbym go mianem złego, ale do uznania go za błyskawiczny jednak nieco brakuje. Podobno udało się też poprawić ostrość w trybie makro-fotografii.

Cieszy, że producent nie ustaje w wysiłkach, by wycisnąć z tego aparatu wszystko co najlepsze. Nowa matryca pod wieloma względami jest przełomowa. Fotki robione w „typowych warunkach”, czyli na przykład gdy wykonujemy zdjęcie zachodu słońca czy jakiegoś obiektu z niewielkiej – ale większej niż 10 cm 😉 – odległości, są bardzo wysokiej jakości. Jeśli producent zdoła wyeliminować zgłaszane nieprawidłowości, nie będę specjalnie zdziwiony, jeśli notowania telefonu w oczach internautów wzrosną.

źródło: TizenHelp, opracowanie własne