Samsung z nagrodami CES 2020 Innovation Awards

samsung QLED 8K
Fot: producenta

Istnieje wiele konkursów, gdzie rywalizują ze sobą dobrze znane firmy, nie tylko w przypadku smartfonów, ale i rynków RTV czy AGD. Pośród dziesiątek konkursów są też takie, które wyróżniają są sporą renomą. Ot, choćby CES Innovation Awards.

CES Innovation Awards, to doroczny konkurs, którego celem jest nagrodzenie wybitnego wzornictwa i inżynierii produktów z obszaru technologii konsumenckiej. Wyróżnienia przyznawane są w 28 kategoriach i dwóch stopniach: Honoree dla produktów i technologii, które plasują się powyżej progu ustalonego dla określonej kategorii, oraz Best of Innovation, dla rozwiązań najwyżej ocenianych w ramach danej kategorii. W tegorocznej edycji błysnął Samsung, którego rozwiązania z zakresu audio-wideo otrzymały aż 12 nagród.

Samsung Sero
Fot: producenta

CES 2020 Innovation Award – Best of Innovation

Tegoroczna nagroda z kategorii Best of Innovation została przyznana telewizorowi The Sero oraz soundbarowi Q800T. Telewizor błysnął dzięki technologii zmiany orientacji ekranu, która ułatwia połączenie z urządzeniami mobilnymi oraz wyświetlanie treści w pionie. Świetne rozwiązanie, bo podczas udostępniania ekranu z naszego smartfona często na ekranie telewizora pozostają czarne pasy. Szybkie przeskalowanie do wertykalnego układu ekranu w zasadzie eliminuje ten problem. Q800T wyposażony jest w dźwięk w standardzie Dolby Atmos i DTS:X. Wraz z możliwością połączenia sundbara z telewizorami z serii QLED 2020, można szybko uzyskać dodatkowy kanał dźwiękowy. Świetna sprawa.

CES 2020 Innovation Award – Honoree

Laury zgarnął też QLED 8K trzeciej generacji – Q950 85” oraz QLED 8K Q800 i QLED Q80T 85”. Są to modele, które zostały nagrodzone w kategorii Innovation Award – Honoree. Jury doceniło też procesor Quantum 8K oraz dedykowany kodek sztucznej inteligencji, który odpowiada za dostarczenie treści w imponującej rozdzielczości 8K. Prócz obrazu doceniona została również funkcja Object Tracking Audio, która wykorzystuje wbudowane, wielokanałowe głośniki telewizorów, aby zapewnić niesamowite wrażenia dźwięku przestrzennego.

Nagrody Innovation Award – Honoree przyznano także soundbarom LA60T oraz Q950T. Pierwszy stanowi połączenie rzeczywistego dźwięku przestrzennego i spójnego, minimalistycznego designu. Z kolei Q950T to pierwszy na świecie soundbar Dolby Atmos oferujący dźwięk w formacie 9.1.4.

Źródło: Samsung opr. własne