niedz.. lip 21st, 2024

Sony MASTER AG9 to majstersztyk wśród telewizorów

Sony Master AG9 fot. producenta
Sony Master AG9 fot. producenta

Telewizory towarzyszą nam od 1924 r., to właśnie wtedy wynaleziono pierwszy telewizor monochromatyczny. Urządzenia te – podobnie jak niemal cała elektronika użytkowa – przeszły bardzo dużą ewolucję. Dziś pod lupę weźmiemy jeden z najlepszych telewizorów, w jaki swojej ofercie ma Sony.

Telewizor z ekranem OLED

Sony MASTER AG9 to majstersztyk, gdyż stoją za nim naprawdę innowacyjne rozwiązania. Najważniejszym z nich jest zastosowanie OLEDowej matrycy, dzięki której uzyskujemy głębokie czernie i naturalne wyglądające kolory. Jakby tego było mało, producent postanowił zastosować tutaj autorski procesor obrazu X1 Ultimate, którego zadaniem jest wykrywanie różnych obiektów i inteligentne zwiększanie jasności czy szczegółowości oraz kolorów tak, by prezentowane treści były jak najwyższej jakości.

Nie zapomniano też o Pixel Contrast Booster. Odpowiada on za idealne połączenie czerni i naturalności kolorów, co zapewnia lepszy kontrast. Można byłoby omawiać i omawiać te technologie, ale pozwólcie, że wymienię te najważniejsze: Super Bit Mapping HDR, Motionflow XR, 4K X-Reality Pro, dual database processing i object-based HDR remaster. Każda z nich odgrywa w tym telewizorze swoją rolę i w opinii zdecydowanej większości nabywców Sony Master AG9, każda sprawuje się bardzo dobrze.

Przystawka do telewizora Xiaomi Mi Box S – Android TV z Netflixem

Oczywiście obraz to nie wszystko. Na pokładzie AG9 odnajdziemy technologię Acoustic Surface Audio+, dzięki której mamy uczucie dźwięku przestrzennego, gdyż dwa głośniki odpowiedzialne są za wibracje, a dwa potężne subwoofery zapewniają wielokanałowy dźwięk. Uwielbiacie Netflixa? Ten bajer Wam się spodoba. Sony zaimplementowało tutaj dedykowany tryb dźwięku „Netflix Calibrated Mode”, by ten reprodukował dźwięk w studyjnej jakość, więc prócz świetnej jakości obrazu mamy należycie odwzorowany dźwięk. Dla VOD-maniaków to spory atut.

Warto też zauważyć, że naszpikowane technologiami urządzenie od Sony do najtańszych nie należy. W tej chwili trudno kupić ten telewizor za mniej niż dziewięć tysięcy złotych. Dla wielu osób będzie to cena zaporowa i trudno się z takim osądem sprawy nie zgodzić. Podkreśliłbym jednak, że jest to sprzęt, który powinien zapewnić naprawdę długi czas pracy na najwyższym poziomie. Sony Master AG9 można kupić w wersji 55, 65 i 77-calowej.

Poniżej trochę specyfikacji technicznej:

  • Łączenie ze smartfonami: wbudowany Chromecast
  • Ilość wejść HDMI: 4
  • Rozdzielczość wyświetlacza: 3840×2160
  • Tryb HDR: HDR10, HGL, Dolby Vision
  • Smart-App: Google Play (Android)

Źródło: Sony opr. własne

Powiązane