Oto Circular – inteligentny pierścień, który oferuje sporo

inteligentny pierścionek
Fot: producenta

Rynek inteligentnych akcesoriów ubieralnych wciąż się rozwija. Wprawdzie – zwłaszcza, gdy odniesiemy go do stanu sprzed 2-3 lat – widać tu pewną dynamikę, jednak wciąż pojawia się niewiele innowacyjnych urządzeń. Czy Circular zdoła to zmienić?

Co może zaoferować inteligentny pierścień

inteligentny pierścień circular
Fot: producenta

Pozytywnym aspektem jest to, że już teraz Circular potrafi sporo ciekawych rzeczy. Podkreślam tę informację z tego względu, że akcesorium dopiero co zrealizowało swoją zbiórkę funduszy na Kickstarterze. Wydaje się, że największą siłą akcesorium jest minimalistyczny, nie narzucający się design oraz wiele funkcji, które sprawiają, że z powodzeniem będzie mogło być ono wykorzystywane przez całkiem dużą grupę osób.

Przede wszystkim, z racji na nieduże wymiary, jest to całkiem niezła wizja akcesorium, które monitoruje naszą aktywność. Circular potrafi sprawdzić nasz puls, ilość przebytych kroków, a także jakość snu. Żeby było jeszcze ciekawiej, wbudowany alarm wibracyjny może okazać się być przydatny w tym jakże smutnym momencie, gdy w poniedziałek rano trzeba wstać i iść do pracy. Podejrzewam, że wiele osób doceni też wodoodporność, efektem czego sprzęt spokojnie można zabrać ze sobą na przykład na basen.

Dzięki tej opasce nie nagra Cię żaden mikrofon

Osoby dbające o zdrowy tryb życia docenią też wbudowany monitor poziomu tlenu we krwi oraz licznik spalonych kalorii. Jasne, można było liczyć na coś więcej, jednak pamiętajcie, że nie mówimy tu o gadżecie, który mieści się na naszym nadgarstku, a „tylko” na palcu. Uważam, że w erze miniaturyzacji jest to pokaz tego, co już teraz potrafi zaoferować sprzęt o naprawdę niewielkich gabarytach. Na dodatek nie mówimy tu o akcesorium stworzonym przez globalną potęgę, a raczej startup.

Circular jest zasilany baterią, która – zgodnie z danymi producenta – może wytrzymać z dala od ładowarki nawet przez dwa dni. Poziom naładowania akumulatora możemy sprawdzić na bieżąco przez aplikację. Sprzęt można będzie kupić w trzech różnych wersjach kolorystycznych: srebrnej, czarnej oraz różowej. Co ważne, producent świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że różni ludzie mają palce o różnej grubości i przygotował pokaźną rozmiarówkę. Cena rozpoczyna się od 870 złotych, czyli równowartości niezłego smartwatcha.

źródło: Kickstarter, opracowanie własne