pon.. lis 25th, 2024

Świecące linki do namiotu to marzenie każdego harcerza

Świecące w ciemności linki
Świecące w ciemności linki fot. boredpanda.com

Jeśli zdarza Wam się wyjeżdżać na kilka dni do lasu, idealnym uzupełnieniem Waszego plecaka będą świecące w ciemności linki.

W ostatnim czasie trochę odpuściłem sobie dłuższe wyprawy pod namiot, ale od wielu lat jestem harcerzem i dużą część swojego życia spędziłem na obozach oraz biwakach. Wyjeżdżałem zarówno do regularnych baz harcerskich, jak i sam takie tworzyłem w środku lasu. Mógłbym godzinami rozprawiać o plusach i minusach różnych rozwiązań, ale jedno jest niezmienne – na każdym wyjeźdźcie chociaż raz zahaczyłem o linkę od namiotu.

Duża część harcerskich gier dzieje się w nocy, a wtedy bardzo łatwo potknąć się o te linki, które potem rano trzeba poprawiać. Na szczęście powstało już wybawienie z tego problemu. Świecące linki do namiotu, które można znaleźć między innymi na Amazonie wydają się idealnym rozwiązaniem.

Znalezione przeze mnie 4,7 milimetrowe linki są wykonane z polipropylenu, który jest bardzo wytrzymałym materiałem. Dzięki 16-żyłowej budowie oraz udźwigowi 36 kilogramów, sprawdzą się nie tylko do rozłożenia namiotu, ale również przy innych codziennych zadaniach czy aktywnościach. Oczywiście ich największa zaletą jest fakt, że świecą w ciemnościach. Wystarczy poświecić na nie latarką lub innym źródłem światła, żeby były świetnie widoczne. Ponadto w ciągu dnia mogą się „naładować”, dzięki czemu same również będą świecić.

Pomysł wydaje się banalnie prosty, ale moje doświadczenie podpowiada mi, że mógłby to być bardzo przydatny gadżet na każdym obozie. Poza stosowaniem tych linek przy namiotach, mogłyby się przydać w budowie całego obozowiska czy też podczas różnych zajęć. Jeden zestaw zawiera dwie linki po 15 metrów. Cena takiego kompletu to 15,99 dolarów, czyli jakieś 60 złotych.

Ciekawym uzupełnieniem są śledzie, które również świecą w ciemności. Na Amazonie, 10 sztuk kosztuje 12,89 dolarów, czyli jakieś 49 złotych. Obecnie przy zakupie tych sprzętów trzeba zapłacić za wysyłkę, ale warto zaczekać aż pojawią się na niemieckiej odsłonie serwisu, gdyż często przesyłka jest wtedy za darmo.

Źródło: Amazon, Amazon via boredpanda.com

Powiązane