Tani ekspres do kawy ze spieniaczem (TOP5)

jaki ekspres do kawy ze spieniaczem wybrać
Fot: Pixabay

Nowy rok rozpoczynamy od subiektywnego rankingu pięciu najciekawszych tanich ekspresów do kawy ze spieniaczem. Ten aromatyczny napój odgrywa dla wielu osób absolutnie kluczowe znaczenie, dlatego też dobrze jest poznać solidne, a zarazem tanie ekspresy, które umożliwią przygotowanie smacznego naparu.

Tani ekspres do kawy, czyli jaki?

Fraza tani ekspres do kawy ze spieniaczem jest nieostra. Dla jednych słowo tani może oznaczać urządzenie za tysiąc złotych, a dla kogoś innego trudno będzie wygospodarować w domowym budżecie choćby 500 złotych na takie urządzenie. Mimo wszystko, nie chcę i nigdy nie będę polecać Wam jakichś wątpliwej jakości urządzeń, których jedynym atutem jest niska cena. Czasem po prostu lepiej wziąć głęboki oddech i dozbierać trochę grosza do urządzenia, które odwdzięczy się Wam bezawaryjną pracą.

Jak wyczyścić prysznic – krótki poradnik dla mężczyzn

Właśnie z tego względu, zdecydowałem że poszukamy tanich ekspresów do kawy ze spieniaczem, które nie kosztują więcej niż 500-600 złotych. Rynek pokazuje, że w takiej kwocie można nabyć dobrej jakości urządzenia firm, które mają już na rynku mocną pozycję. Jednocześnie, jest to inwestycja, która powinna bezproblemowo działać w Waszych domach i mieszkaniach przez dłuższy czas, ciesząc Wasze kubeczki smakowe pyszną, dobrze przygotowaną kawą. Zaczynajmy!

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem: Teesa AROMA 300 (cena od: 399 złotych)

Teesa AROMA 300, fot: producenta

To dość podstawowy, ale chwalony przez klientów ekspres. Waży on zaledwie 3,35 kilograma. Jego wymiary, to 22 cm szerokości, 27,8 cm wysokości i 24,3 cm głębokości. Pozwala to stwierdzić, że jest to model bardzo kompaktowy, który z powodzeniem można wstawić nawet do małej kuchni. Urządzenie ma pojemność 1,5 litra, a deklarowane przez producenta ciśnienie pompki wynosi 20 bar. Warto pamiętać, że maksymalna wysokość filiżanki nie powinna przekraczać 8,5 cm.

Pośród najciekawszych funkcji Teesa AROMA 300 należy oczywiście wskazać obecność spieniacza do mleka, który w dzisiejszym zestawieniu odgrywa wręcz kluczową rolę. Urządzenie ma też wyjmowaną tackę ociekową, wspiera możliwość automatycznego wyłączenia, a także umożliwia czyszczenie parą. Jak na kwotę zakupu, która wynosi zaledwie 399 złotych, jest naprawdę dobrze. Wszyscy ci, którzy chcą mieć tani ekspres do kawy, powinni wziąć Teesę pod uwagę.

 

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem: Amica CT3011 (cena od: 399 złotych)

ekspresy do kawy opinie
Amica CT3011, fot: producenta

Ekspres z logo Amica na obudowie ma zbiornik na wodę o pojemności 1,5 litra. Jego deklarowana moc wynosi 1400W, a maksymalne ciśnienie robocze, to 15 bar. Cieszy, że na pokładzie nie zabrakło takich udogodnień, jak System Cappucino, Super Crema czy możliwość regulacji wysokości podstawki, na której kładziemy filiżankę. Producent chwali się też tym, że pompka, która jest na wyposażeniu ekspresu została wykonana we Włoszech.

Obecność wspomnianego wcześniej systemu SuperCrema oznacza, że po kilku chwilach ćwiczeń, będziecie mogli przygotować sobie przepyszną kawę z pianką. Ciekawostką, na którą warto zwrócić Waszą uwagę jest to, że za pośrednictwem systemu HotWater możemy użyć ekspresu do kawy, by zaparzyć aromatyczną…herbatę. Po prostu, po zagotowaniu wody i przełączeniu się na ów tryb, z urządzenia popłynie wrzątek, którym możemy zalać herbatę. Niby nic wielkiego, jednak nie będziecie musieli biegać między ekspresem a czajnikiem. W tej cenie, warto przemyśleć.

 

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem: ADLER AD 4404 (cena od: 299 złotych)

jaki ekspres do kawy wybrać
ADLER AD 4404, fot: producenta

Warto wiedzieć, że tani ekspres do kawy ze spieniaczem ma też na wyposażeniu firma ADLER. Producent oferuje urządzenia w wielu segmentach rynku. Oznacza to, że nie kupujecie jakiegoś no-name’a a ekspres od firmy, która o produkcji ekspresów kawowych wie naprawdę sporo. Urządzenie oferuje m.in. pompę ciśnieniową o mocy 15 bar, a jego deklarowana moc wynosi 850 W. Zbiornik na kawę ma pojemność 1,6 litra.

Na panelu zewnętrznym można odnaleźć przyciski z lampkami kontrolnymi, które pozwolą szybko włączyć urządzenie bądź zainicjować parzenie kawy. Niemałym atutem jest też pokrętło regulacji pary, dzięki któremu szybko spienicie mleko, by przygotować smaczną cafee late. Bojler ekspresu wykonano z aluminium, a tacę ociekową można szybko wyjąć, a następnie wyczyścić. Jest to jedno z tańszych urządzeń na rynku, jednak zbiera ono raczej przychylne opinie ze strony konsumentów. Może więc warto dać mu szansę?

Czujnik jakości powietrza: jak działa i czy warto go mieć?

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem: DeLonghi EC 820.B (cena od: 599 złotych)

ekspresy do kawy opinie
DeLonghi EC 820.B, fot: producenta

Mówisz „ekspres do kawy”, myślisz DeLonghi. Podejrzewam, że wielu z Was ma takie skojarzenie. Firma tworzy swoje ekspresy od wielu dobrych lat i zdążyła już zbudować sobie naprawdę mocną pozycję na rynku. Urządzenie o nazwie EC 820.B pokazuje, że producent dobrze czuje się nie tylko w świecie drogich ekspresów, ale potrafi też zmieścić świetną specyfikację w ekspresie kawowym, który nie wydrenuje Waszych portfeli do cna.

Sprzęt waży 5,4 kilograma, a jego moc to 1450 W. Ekspres ma 27,5 cm szerokości, 31 cm głębokości i 30,5 cm wysokości. To całkiem kompaktowe gabaryty. Świetnie prezentuje się możliwość jednoczesnego przygotowania kawy dla dwóch osób. Tak samo, jak szybkie nagrzewanie się urządzenia oraz możliwość podgrzania kubków do kawy. Zresztą, możemy też ustawić temperaturę samego napoju. Odpowiada za to funkcja Termoblok. Cieszy, że na wyposażeniu jest też wskaźnik poziomu wody. Gdy rano będziecie zaspani, pomoże to uniknąć zdziwienia 🙂 Cena może i nie jest najniższa, ale możliwości DeLonghi są naprawdę duże.

 

Tani ekspres do kawy ze spieniaczem: MPM MKW-06M (cena od: 299 złotych)

jaki ekspres do kawy wybrać
MPM MKW-06M

Kończymy ciekawym, acz nieczęsto spotykanym ekspresem do kawy ze spieniaczem od MPM. Urządzenie nie kosztuje dużo, oferuje sensowną specyfikację techniczną, a na dodatek wspiera tryb podgrzewania szklanek. To całkiem fajny bajer, który – jak dla mnie – odgrywa jednak pewne znaczenie. Pompa ciśnieniowa ma moc 20 bar, a producent deklaruje, że dzięki zastosowaniu dedykowanego systemu grzewczego, ekspres nagrzeje się w sto sekund.

Deklarowana moc wynosi 850 W, a pojemność MKW-06M wynosi 1,7 litra. W tej cenie to całkiem niezły wynik. Ulokowana na frontowej ścianie lampka kontrola prezentuje informacje o gotowości do parzenia kawy. Druga z ikon informuje o trwającym procesie zaparzania napoju, a trzecia odpowiada za informowanie użytkownika o gotowości do spieniania mleka. Całość zamyka nam wyjmowany dozownik oraz łatwa do demontażu i wyczyszczenia, kratka ociekowa.

 

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze ekspresu do kawy ze spieniaczem?

Wybierając tani ekspres do kawy ze spieniaczem szczególnie poleciłbym Wam patrzeć na model dystrybucji. Jak pisałem wcześniej, wiele osób wiedzionych wizją pozornych oszczędności, wybiera te najtańsze, o których czasem trudno powiedzieć coś dobrego. Nie jest to oczywiście regułą, jednak lektura for internetowych i grup w social mediach utwierdza mnie w przekonaniu, że takie sytuacje się zdarzają.

Jeśli taki ekspres działa, to super. Cieszy mnie to i życzę Wam, żeby taki tani ekspres do kawy pracował w Waszym domu jak najdłużej. Co jednak, jeśli się zepsuje? Czasem serwis ulokowany jest poza Polską i trzeba bawić się w przesyłki zagraniczne, które potrafią kosztować naprawdę sporo. Właśnie z tego względu stoję na stanowisku, wedle którego czasem lepiej trochę dopłacić, a mieć urządzenie z pewnej, sklepowej dystrybucji, gdzie procedury reklamacyjne są jasno określone.

Należy też zwrócić uwagę na to, że właśnie teraz, w pierwszych dniach nowego roku, można dorwać wiele ciekawych urządzeń na promocjach. Nie będę specjalnie zdziwiony, jeśli nawet i te najtańsze ekspresy do kawy będzie można kupić w lepszych, bardziej przystępnych cenach. Poszukajcie w sieci, zapoznajcie się z ofertą, a następnie wybierzcie taki ekspres do kawy ze spieniaczem, który przekona Was do siebie najbardziej 🙂

Mam nadzieję, że ten poradnik pomoże Wam podjąć dobrą decyzję, z której będziecie zadowoleni 🙂