Twelve South HiRise – świetny gadżet do pracy z domu

Twelve South HiRise
Twelve South HiRise, fot. amazon

Jeśli szukacie dobrego rozwiązania do zarządzanie przestrzenią biurka lub podwyższenia pozycji notebooka, powinniście zobaczyć podstawkę Twelve South HiRise.

Część z Was może wiedzieć – jeśli śledzicie mnie od wielu lat – że przez długi czas pracowałem na pełen etat jako bloger/redaktor. Jak możecie się domyślić, większość czasu spędzałem przy komputerze, więc ergonomiczne miejsce pracy było absolutną podstawą. Próbowałem naprawdę wielu rozwiązań, jak chociażby różne fotele, praca na stojąco czy też modyfikowanie biurka. Gdy chciałem pracować na stojąco (lub nieco wyżej podnieść ekran komputera), robiłem sobie konstrukcje z kartonów, na których spoczywał notebook. Ani nie było to wygodne, ani nie prezentowało się zbyt dobrze.

Dlatego z dużą ciekawością zajrzałem na ofertę „podstawki” Twelve South HiRise. Jest to aluminiowy stojak, na której kładziemy notebooka. Co prawda już w samej nazwie jest napisane, że to sprzęt przeznaczony do MacBooków, ale bez problemu położycie tam inny, 15-calowy laptop. Dopisek o sprzęcie Apple pokazuje, że jest to produkt przeznaczony na rynek amerykański, gdzie ten producent ma zdecydowanie większy udział.

Twelve South HiRise
Twelve South HiRise, fot. amazon

Drugim powodem takiego dopisku jest wykonanie samej podstawki. Jest ona aluminiowa i wizualnie idealnie pasuje do sprzętów z Cupertino. Ponadto na ramionach jest specjalna powłoka, która zapobiega ślizganiu się notebooka. Wysokość nogi tego produktu jest regulowana, dzięki czemu będziecie mogli łatwo ją dopasować do siebie. Maksymalnie można ją podnieść na 15 centymetrów. Dodatkowym atutem jest to, że przy sprzęcie podniesionym do góry łatwiej odprowadzane jest ciepło.

Wielu z Was może uznać, że jest to niepotrzebny gadżet, ale jakbym wrócił do pracy w domu na pełen etat, zapewne byłby to jeden z pierwszych zakupów. Gdy używa się dodatkowego monitora i pracuje się na dwóch, podniesienie laptopa pozwala ustawić jego ekran na podobnej wysokości, co znacząco ułatwia działanie. To często są szczegóły, ale siedząc po kilkanaście godzin przed komputerem, potrafią one robić różnice.

Obecnie Twelve South HiRise jest w promocji i kosztuje 63,99 euro, czyli jakieś 280 złotych. Można dostać go taniej na amerykańskim Amazonie, ale koszty wysyłki są dość wysokie. Z niemieckiego oddziału dostawa jest za darmo.

Źródło: amazon.com, twelvesouth.com via 9to5toys.com