niedz.. lip 21st, 2024

Wycieka część specyfikacji nowego iPad’a!

logo apple
Fot: Pixabay

Tablety od Apple słyną ze swojej jakości. Nawet jeśli zdecydujecie kupić się urządzenie sprzed kilku lat, o wsparcie techniczne w zakresie aktualizacji możecie spać spokojnie. A jeśli marzy się Wam nowy iPad Pro z modułem 5G, to mamy dla Was sporo ciekawych informacji.

Nowy Apple iPad Pro – specyfikacja techniczna

Dobra wiadomość to naturalnie zastosowanie modemów 5G (Snapdragon X55) oraz nowego procesora: A14X. Wydaje mi się, że po stronie atutów można też wymienić zastosowanie ekranu w technologii mini-LED. Rzekomo ta technologia to przyszłość, która znacząco podnosi żywotność urządzenia na jednym cyklu ładowania. Jest prawdopodobnym, że firma z logo nadgryzionego jabłuszka nie zdecyduje się na powiększenie przekątnej wyświetlaczy względem urządzeń z rodziny Pro, jakie teraz mamy na rynku.

Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jedną rzecz, która fanom Apple zapewne nie umknęła. Przecież minęły dopiero trzy miesiące od premiery iPad’ów Pro. Jakim cudem można więc mówić o odświeżeniu tych urządzeń? Cóż, można, ale trzeba tutaj od razu dopowiedzieć, że nowy produkt, który Wam tutaj opisuję ma pojawić się na rynku w pierwszym kwartale 2021 roku. Można więc odetchnąć z ulgą i już dziś zbierać na niego pieniądze, bo – znając Apple – tanio raczej nie będzie.

Wyciek zdradza możliwe ceny iPhone’ów 12. Tanio już było

Wydaje mi się, że może Was też zainteresować nowa plotka o rodzinie iPhone 12. Nie lubimy na Cododomu.pl nabijania wpisów i dzielenia newsów na kilka mniejszych tylko po to, aby naciągnąć Was na kliknięcia. Tak czy inaczej, wstępnie potwierdza się, że podstawowe wersje iPhone 12, które możemy ładnie nazwać tu sobie  „niżej klasyfikowanymi wersjami flagowca” – jakkolwiek by to nie zabrzmiało – będą miały ekran o tradycyjnym, 60 Hz odświeżaniu. Tylko droższe smartfony Apple iPhone 12 dostaną tryb 120 Hz.

W tej chwili jest za wcześnie, aby wysnuwać teorie co do tego, na jakie odświeżanie ekranu firma zdecyduje się w głównym bohaterze tego wpisu, czyli przyszłorocznym iPadzie Pro. Wydaje się, że 120 Hz powinno znaleźć się na pokładzie, bo dopisek Pro jednak do czegoś zobowiązuje, ale na ile jest to prawdą, to okaże się dopiero za jakiś czas. Póki co – czekamy.

źródło: MacRumors, opracowanie własne

Powiązane