huawei p smart 2019
Fot: producenta

Wyciekają rendery nowego średniaka od Huawei

Huawei nie zwalnia tempa. Nie minęło wiele czasu od wypuszczenia na rynek flagowej rodziny P40, a firma z Chin już zabiera się za półkę średnią. Jedną z nowości, na którą zdecydowanie wart czekać zdaje się być nowy Huawei P Smart S.

Huawei P Smart S – specyfikacja techniczna

Rodzina P Smart cieszy się już pewną renomą. Polscy użytkownicy mogli kupić smartfony z tej grupy produktów już rok temu. Pierwsze P-Smarty dały się poznać, jako telefony dobrze wycenione, oferujące całkiem rozsądną specyfikację techniczną i przyjemny dla oka design. Co wiemy o nowym P Smart S? Najważniejsza dla wielu osób kwestia, to aparat główny. Huawei podobno zdecydował się na 48 Mpix moduł główny. Niestety, wciąż nie wiemy, jakie parametry mają mieć towarzyszące mu dwie matryce pomocnicze.

huawei p smart s
Fot: Evan Blass za GizChina

Jeśli informacje, do jakich dotarł słynący z niezawodnych plotek Evan Blass potwierdzą się, to urządzenie będzie dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: Midnight Black, Emerald Green oraz Breathing Crystal. Specyfikacja od razu sugeruje, że mamy do czynienia ze średniakiem, który raczej nie będzie kosztować kroci. Kirin 710 to na pewno nie jest najnowszy procesor na rynku. Możemy jedynie domniemywać, że na pokładzie nie zabraknie sporej ilości pamięci RAM, jednak wciąż nie wyciekły żadne dokładne informacje.

Analitycy przewidują, że Huawei P Smart S do odpowiedź giganta na Xiaomi Redmi Note 9. Cóż, szczerze mówiąc, w tym ujęciu bardzo trudno uwierzyć w obecność Kirina 710 na pokładzie, jednak źródło, które to sugeruje, jest naprawdę bardzo wiarygodne. Ekran „przyozdobiono” notchem w kształcie zbliżonym do litery „U”. Producent na szczęście nie zdecydował się na dziurki w ekranie czy inne tego typu wynalazki.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Skoro już teraz dysponujemy pełnymi renderami, można zgadywać, że na premierę nowego średniaka od Huawei raczej nie będziemy musieli czekać zbyt długo. Oczywiście, na obecność Google Mobile Services, czyli usług od Google, jak YouTube, Sklep Play czy Google Pay nie ma co liczyć. Pozostaje nam korzystać z zamiennika od Huawei – HMS. Cena oraz dalsze informacje techniczne o nowym P Smart S pozostają nieznane. O nowościach będziemy Was oczywiście informować na bieżąco.

źródło: Evan Blass na Twitterze, GizChina, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Huawei P Smart 2019

More Stories
aparat samsunga galaxy note 9
A teraz szybko, pobieramy One UI 2.1 dla ex-flagowców!