Xiaomi Redmi Note 10 5G dostrzeżony w benchmarku

Xiaomi redmi Note 9
fot: producenta

Nowy standard łączności – 5G – wzbudza wiele kontrowersji. Nie można jednak nie dostrzec tego, że urządzenia z odpowiednim modemem stają się coraz bardziej powszechne. Obecnie możemy zobaczyć serię nowych smartfonów, które będą w stanie obsługiwać internet 5G. Wszystko to sprowadza się do jednego – wydania nowego smartfona. Nie inaczej jest myśli Xiaomi.

Oto co wiemy o Xiaomi Redmi Note 10 5G

Redmi Note 10 5G będzie nowym średniakiem chińskiego producenta. Jego pojawienie się na rynku musi być bliskie, gdyż telefon można dostrzec już w benchmarkach. Z nich możemy dowiedzieć się, że smartfon ten posiadać będzie niezaprezentowany jeszcze procesor od MediaTeka. Prawdopodobnie jest to Dimensity 820.

Xiaomi prezentuje nowy router i odkurzacz

Nowy produkt gościł ostatnio na stronie TENAA. Jednak dopiero teraz dowiadujemy się, że otrzyma on procesor MediaTek MT6875. Tak jak wspomniałem wcześniej, jest to układ, który dopiero ma zadebiutować pod nazwą Dimensity 820. Dzięki TENAA mamy sporo informacji na jego temat. Żeby było jednak ciekawie, dostrzeżono dwa różne modele telefonów Xiaomi z tym układem. Możemy zakładać, że różnice będą sprowadzać się do ilości pamięci RAM i miejsca na dane.

Producent zdecydował się na zaimplementowanie ekranu o przekątnej 6.57 cala i rozdzielczości Full HD+. Do wcześniej wspomnianego procesora dołącza 4, 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej RAM oraz od 64 do 256 GB na dane użytkownika. Mimo to nie zrezygnowano z możliwości jej powiększenia, dzięki czemu rozszerzyć ją możemy aż do 2 TB. Wszystko to podtrzymywać będzie bateria o pojemności 4420 mAh. Aparat główny posiadać ma 48 Mpx, zaś kamerka do selfie 16 Mpix.

Jeśli producent dobrze wyceni swój produkt, nie zdziwię się, jeśli RN10 5G sprzeda się całkiem nieźle. Polacy pokochali Xiaomi, a najlepiej świadczą o tym ostatnie badania, z których wynika, że Xiao zostało liderem na naszym rynku.

Źródło: Tablety.pl, opracowanie własne; na zdjęciu Xiaomi Redmi Note 9


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.