Xiaomi prezentuje nowy router i odkurzacz

fot: producenta

14 maja swoją premierę miały kolejne smartfony Xiaomi. Jak widać, producent nie zwalnia tempa i próbuje zyskać jeszcze więcej klientów. Nie chodzi tutaj tylko o rynek telefonów komórkowych, ale również urządzeń domowych, dlatego również wtedy pojawiły się dwa nowe przedmioty.

Oto Mi AioT Router AC2350

W portfolio producenta widnieje już kilka rozwiązać sieciowych, które cieszą się dość sporą popularnością, gdyż nie kosztują one tyle, co inne sprzęty tego typu. Nowy router posiada aż siedem zewnętrznych anten, które mają zapewnić doskonały zasięg i stałe połączenie.

Do naszej dyspozycji będziemy mieć dwie częstotliwości. W paśmie 5 GHz będziemy mogli osiągnąć aż do 1733 Mbps, zaś w 2.4 GHz 450 Mbps. Oprócz tego działa on w standardzie Wi-Fi 5 i obsługuje do 128 aktywnych urządzeń. Router wyposażony jest również w dedykowaną antenę do połączeń AIoT i potrafi automatycznie wykryć nowe urządzenia.

Sugerowana cena Mi AioT Router AC2350 wynosi 229 zł. Urządzenie będzie dostępne w sklepach w połowie czerwca.

Automatyczny robot sprzątający – Mi Robot Vacuum-Mop

Roboty sprzątające są bardzo przydatnymi urządzeniami, które pomagają nam podczas robienia porządków w domu. Wygoda sterowania nimi przez nasz smartfon, bądź asystenta głosowego jest na tyle wysoka, że pozwala tym gadżetom posprzątać nasze mieszkanie, nawet gdy nas w nim nie ma. Mi Robot Vacuum-Mop to kolejna propozycja od chińskiego producenta do odkurzania oraz mopowania powierzchni.

Nowy robot oferuje ssanie na poziomie 2 500 Pa i wyposażony jest w zbiornik na kurz o pojemności 600 ml. Drugi ze zbiorników posiada pojemność 200 ml. Jest to pojemnik na wodę. Do naszej dyspozycji dostępne są trzy tryby, które można uruchomić z mobilnej aplikacji. Bateria, jaką znajdziemy w tym modelu, ma pojemność 2 600 mAh. Zapewni ona dość długi czas pracy na jednym ładowaniu, lecz gdyby jej stan był bliski rozładowaniu (około 20%), robot automatycznie wróci do stacji dokującej. Najważniejsze jest to, że odkurzacz sam wznowi sprzątanie w miejscu, w którym je zakończył przed całkowitym rozładowaniem. Świetna rzecz.

Za Mi Robot Vacuum-Mop przyjdzie nam zapłacić 1 299 złotych. Sprzęt można będzie kupić już od 18 maja. Cena jest dość niska, patrząc na to, co potrafi ten robot. Z pewnością nie pożałujecie takiego zakupu 😉.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.