Xiaomi a aktualizacja do Androida 10. Teraz Mi MIX 3

update
Fot: Pixabay

Na przestrzeni kilku ostatnich lat, Xiaomi bardzo mocno zwiększyło swój udział w polskim rynku smartfonów. Z tego też względu nie powinno nikogo dziwić, że aktualizacje oprogramowania układowego przykuwają uwagę wielu osób. A tak się fajnie składa, że producent właśnie wypuścił Androida 10 dla kolejnego swojego telefonu.

Xiaomi Android 10 aktualizacja

Warto rozpocząć od informacji o tym, że Xiaomi Mi MIX 3 nie jest pierwszym telefonem producenta, które dostaje Androida 10. Już kilka dni temu pojawiła się możliwość pobrania dziesiątej wersji zielonego systemu dla Xiaomi Redmi Note 8 Pro. Wcześniej było też wydane uaktualnienie dla Xiaomi Mi A3, jednak oprogramowani było tak naszpikowane błędami, że firma wycofała uaktualnienie i zapewne próbuje teraz naprędce wyeliminować kolejne usterki. Oby takim scenariusz nie powtórzył się przy okazji uaktualnienia głównego bohatera tego wpisu, Mi MIX’a 3.

Xiaomi Mi MIX 3 – specyfikacja techniczna:

  • Ekran: 6,39″, Super AMOLED, Full HD+,
  • Procesor: Snapdragon 845,
  • Grafika: Adreno 630,
  • Pamięć RAM: 6 GB,
  • Pamięć na dane użytkownika: 128 GB,
  • Aparat główny: 12 Mpix + 12 Mpix,
  • Kamerka selfie: 24 Mpix + 2 Mpix (matryca pomocnicza do głębi),
  • Akumulator: 3200 mAh
  • Oprogramowanie w chwili wprowadzenia na rynek: Android 9 Pie z nakładką MIUI.

Sony Xperia Pro to pierwszy profesjonalny smartfon?

Można powiedzieć, że dla Xiaomi seria MIX zawsze była pewnego rodzaju polem do popisu. W dużej mierze, to właśnie pierwszemu urządzeniu z tej rodziny zawdzięczamy rosnącą popularność na smartfony z bardzo wąskimi ramkami obiegającymi ekran. Xiaomi Mi MIX 3 wyróżnia się natomiast tym, że – w pewnym uproszczeniu – jest to slider, czyli urządzenie, w którym aktywujemy kamerkę selfie, przeciągając ekran od dołu do góry. Ot, taka ciekawostka, która jednocześnie jest ciekawą alternatywą dla popularnych smartfonów z układem peryskopowym, gdzie kamera wysuwa się z obudowy.

Xiaomi Mi MIX 3 dostaje Androida 10

xiaomi android 10
Fot: producenta

Należy rozpocząć od tego, że posiadacze telefonu  Chin mogą cieszyć się z dziesiątego Androida już od pewnego czasu. Na szczęście, wreszcie coś drgnęło w kwestii dystrybucji globalnej. Serwis źródłowy informuje, że oprogramowanie staje się wreszcie dostępne na całym świecie. Nowy soft został oznaczony jako 10.0.3.0 QEEMIXM, a paczka danych zajmuje 2 GB. Wraz z aktualizacją do Androida 10, dostaniecie też uaktualnioną wersję MIUI 11.

Zauważone zmiany obejmują wprowadzenie łatek bezpieczeństwa z lutego, poprawki działania systemu oraz szeroko rozumiane wyeliminowanie zauważonych błędów. Wiemy też, że Xiaomi poświęciło sporo uwagi na poprawienie jakości działania trybu powiadomień. Pierwsi użytkownicy, którzy dostali aktualizację raportują, że wszystko działa płynnie. Można więc mieć nadzieję, że tak samo sprawy będą wyglądały na Waszych telefonach.

Jeśli w tym momencie jeszcze nie widzicie oprogramowania, dajcie sobie chwilę. Może być tak, że Xiaomi jeszcze nie aktywowało oprogramowania w naszym regionie. Potwierdzone przypadki z wielu państw europejskich, wliczając w to Niemcy, sugerują, że nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

źródło: c.mi.com, opracowanie własne