Xiaomi Mi Air Purifier 3H wkrótce w Polsce. Cena kusi

Oczyszczacze Xiaomi Mi Purifier zyskały w Polsce spore grono użytkowników. Nie bez powodu – są stosunkowo tanie, mają łatwo dostępne filtry w niewygórowanych cenach i cechują się zupełnie niezłą skutecznością. Czy nowy oczyszczacz od Xiaomi powtórzy sukces poprzedników?

Do grona dostępnych modeli dołączy wkrótce nowy Xiaomi Mi Air Purifier 3H – oczyszczacz średniej wielkości, z CADR (Clean Air Delivery Rate) do 380 m3/h w szczycie. Jest to następca znanego już dobrze Xiaomi Mi Air Purifier 2H. Urządzenie korzysta ze standardowych filtrów Xiaomi HEPA o poziomach skutrczności E12 (wyłapują do 99,5 % zanieczyszczeń) lub H13 (filtrowane jest aż 99,97 % zanieczyszczeń) i dysponuje laserowym czujnikiem zanieczyszczeń PM2,5, będącym elementem automatyki regulującej wydajność.

Dostępne są trzy tryby pracy: automatyczny, nocny (o ustalonej, przeciętnej wydajności) oraz tryb maksymalnej wydajności – głośność maszyny podczas pracy może się wahać w zakresie od 33 do 64 dB. Urządzenie jest przeznaczone wg zaleceń producenta do pomieszczeń o powierzchni do 45 m2. Oznacza to, że nowy Purifier świetnie powinien sprawdzić się nie tylko w pokoju naszego domu czy mieszkania, ale i w biurze.

Podobnie jak poprzednie modele, oczyszczacz może być podłączony do WiFi i sterowany za pomocą aplikacji Mi Home (również zdalnie, przez Internet). Nowością jest możliwość współpracy tego modelu z asystentami głosowym Google Assistant oraz Amazon Alexa. Dla użytkowników, którzy wolą sterować sprzętem AGD klasycznie, producent oferuje kolejną nowość – dotykowy wyświetlacz OLED, który zastąpił znany ze starszych modeli mechaniczny przełącznik kontrolujący tryb pracy. Na wyświetlaczu prezentowany jest także aktualny poziom zanieczyszczeń, temperatura otoczenia, wilgotność względna oraz oczywiście bieżący tryb pracy urządzenia.

Oczyszczacz Xiaomi Mi Air Purifier 3H powinien być dostępny w Polsce jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej na początku grudnia, a jego sugerowana cena detaliczna została ustalona na poziomie 699 złotych. Trzeba oddać, że jest to bardzo atrakcyjna wycena. Wiele oczyszczaczy konkurencyjnych firm kosztuje o dobrych paręset złotych więcej. Pozwala to domniemywać, że Xiaomi Mi Air Purifier 3H może cieszyć się w Polsce sporą popularnością.

Źródła: Xiaomi, AGDManiak.pl