IKEA wprowadziła żarówkę dla fanów stylu retro

Żarówka IKEA
Fot. IKEA

IKEA już od jakiegoś czasu coraz śmielej działa na rynku inteligentnych urządzeń. Szwedzka marka zrozumiała również, że takie gadżety mają być nie tylko rozsądne, ale i fajne. Świetnym przykładem jest nowa żarówka z serii TRÅDFRI w stylu Edisona, która przypomina jej odpowiedniki sprzed naprawdę wielu lat.

Muszę Was przeprosić, ale w najbliższych miesiącach mogę być nieco monotematyczny, ponieważ powoli zaczynam planować to jak będą wyglądać moje cztery kąty. Co prawda zdecydowaną większość prac koncepcyjnych zostawię narzeczonej, ale ja też zamierzam dorzucić swoje trzy grosze, a jednym z nich może być nowa żarówka z oferty IKEA.

Jej wyjątkowość polega na tym, że świetnie łączy wygląd sprzed wielu lat z nowoczesnością, dzięki wykorzystaniu diod LED. Już pierwszy rzut oka wystarczy, żeby zrozumieć nawiązania do Edisona, ale „żarnik” jest naprawdę miejscem, gdzie znajdują się diody.

Żarówka IKEA
Fot. IKEA

Żarówka LED E27 cechuje się żywotnością określoną na 25 tysięcy godzin oraz poborem mocy w trybie standby na poziomie 0,5W. Jej jasność to 250 lumenów, a odcień koloru 2200 kelwinów. Do jej obsługi można wykorzystać bezprzewodowy ściemniasz lub pilot również z serii TRÅDFRI.

Dla mnie najistotniejszy jest oczywiście jej wygląd, który może nadać pokojowi unikalny klimat. Nie będę ukrywać, że ważna jest również cena, która obecnie wynosi 49,99 złotych.

Oczywiście w tym miejscu warto również wspomnieć, że nie tylko IKEA ma żarówki w takim stylu. Jeśli z jakiego powodu propozycja szwedzkiej marki nie przypadnie Wam do gustu, możecie zainteresować się produktami Philips Hue A60, G93 lub ST64.

Żarówki Philipsa są nieco droższe, ale prezentują się równie ciekawie i cechują się dobrymi parametrami. Nieco więcej o nich możecie przeczytać w naszym mini poradniku: INTELIGENTNE ŻARÓWKI PHILIPS HUE – JAK ZACZĄĆ?

Źródło: 9to5toys.com via homecrux.com