Oto inteligentna poduszka ZEEQ. Ma pomóc w walce z chrapaniem

Fot: producenta

Chrapanie to duży problem. Jeśli Twój partner czasem lubi dać w nocy prawdziwy koncert, to nie trzeba już inwestować w suplementy medyczne czy dziwnie wyglądające zatyczki do nosa na noc. Problem może pomóc rozwiązać ZEEQ: inteligentna poduszka, która oferuje zaskakująco wiele możliwości w przystępnej cenie.

ZEEQ Smart Pillow – czy to przyszłość diagnostyki snu?

Gdyby dwa lata temu ktoś powiedział mi, że powstanie inteligentna poduszka, która mierzy podstawowe parametry, to stwierdziłbym, że jasne, jest to możliwe, ale nie wcześniej niż w 2025 roku. Najwyraźniej nie doceniłem inżynierów ZEEQ, którzy nic nie robiąc sobie z mojej prognozy, postanowili stworzyć taki wynalazek już teraz. Co ważne, nie mówimy tu o prototypie, ale o gadżecie, który już teraz jest dostępny w sprzedaży.

Inteligentna poduszka jest kompatybilna z systemem inteligentnego domu od Amazonu. Nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć ją z Alexą. O ile spodziewałem się pianki, która zapamiętuje kształt naszej głowy, o tyle zaskoczyła mnie obecność ośmiu wbudowanych głośników. Mają one pomóc w monitorowaniu jakości naszego snu. Co ciekawe, jeśli połączycie ZEEQ Smart Pillow z Alexą, można wydawać asystentce polecenia, leżąc wygodnie w łóżku.

Fot: producenta

Na liście funkcji zdrowotnych, które zahaczają o jakość naszego snu, warto wymienić chociażby detekcję ruchu, częstotliwość chrapania, czas snu, analizę cyklu snu oraz długość odpoczynku. Dane przedstawiane są w formie wykresów, które następnie możemy podejrzeć na aplikacji dostępnej na smartfona. Świetna sprawa. Pewnego rodzaju bajerem jest też możliwość ustanowienia budzika. Tak, dobrze myślicie. Jeśli sparujemy poduszkę z naszym smartfonem, gdzie ustawiony jest budzik, to ZEEQ obudzi nas dźwiękiem, który z różnym natężeniem będzie wydobywać się z głośników ulokowanych w poduszce. Trudno o lepsze rozwiązanie dla śpiochów.

Urządzenie potrafi pracować na jednym cyklu ładowania przez dwa tygodnie. Po tym czasie – jakkolwiek to zabrzmi – musimy wpiąć poduszkę do ładowarki, która oczywiście wchodzi w skład zestawu sprzedażowego. Smart Pillow walczy z chrapaniem poprzez dopasowanie kształtu anatomicznego poduszki. Możemy też analizować dane, z których klarownie wynika, o jakich porach najczęściej chrapiemy. Czasem można z takich tabel z danymi wyciągnąć zaskakująco dużo informacji.

Świetnie prezentuje się też cena. Jeśli zdecydujecie się na zakup przez Amazona, to w przeliczeniu na złotówki zapłacicie zaledwie 240 złotych. Jak na innowacyjną, inteligentną poduszkę, która analizuje sen, pozwala obsługiwać urządzenia smart-home, a na dodatek walczy z chrapaniem, jest to wręcz promocja 🙂

źródło: strona producenta