Xiaomi pokaże swój przenośny klimatyzator

Fot: producenta

Xiaomi to firma, którą świetnie powinni kojarzyć zwłaszcza miłośnicy smartfonów oraz akcesoriów ubieralnych. Warto jednak wiedzieć o tym, że producent ma w portfolio wiele innych, równie ciekawych produktów. Do tego grona dołącza właśnie przenośny klimatyzator. Czy to materiał na hit?

Internet rzeczy (IoT) to zdaniem wielu kolejna nisza, którą sporo firm próbuje dość dobrze zagospodarować. Xiaomi również dostrzega drzemiący w tym segmencie rynku potencjał. Mimo tego, że do oficjalnego zaprezentowania klimatyzatora mamy jeszcze kilka dobrych dni, firma nie wytrzymała i już teraz postanowiła podzielić się ze swoimi fanami grafiką, na której możemy podziwiać urządzenie w całej swojej okazałości.

fot za: GizmoChina

Co ciekawe, firma nie poświęca na powyższym plakacie zbyt wiele miejsca na informację o rozmiarach, wadze czy przestrzeni roboczej, na którą oddziaływać będzie klimatyzator. Producent podkreśla, że będzie to przede wszystkim sprzęt bardzo oszczędny. Taki, który może pozwolić zaoszczędzić użytkownikom naprawdę dużo pieniędzy. Brzmi to wszystko dość ciekawie, jednak – w chwili obecnej – wiemy o klimatyzatorze od Xiaomi bardzo niewiele.

Oczywiście, grafika zdradza dość specyficzny, cylindryczny kształt oraz minimalistyczne szlify. W świecie IoT od Xiaomi, nie jest to wręcz żadne zaskoczenie. Firma od pewnego czasu sukcesywnie stawia na minimalizm. Patrząc z tej perspektywy, nie powinno więc dziwić, że klimatyzator rodem z Chin wygląda, jak wygląda. Czy to ciekawy styl? Tu zdania będą podzielone, jednak wydaje mi się, że najlepiej zweryfikują to wyniki sprzedażowe urządzenia.

Kończąc, chciałem podkreślić, że na ten moment nie znamy ceny urządzenia. Nie wiemy też, na które rynki Xiaomi zdecyduje się wprowadzić swój produkt. Oczywiście, pewniakiem jest rynek chiński, jednak nie byłbym zdziwiony, gdyby dystrybucja w innych częściach świata była nieco ograniczona. Firma realizuje tę strategię między innymi w odniesieniu do swoich telewizorów. Oczywiście, dla konsumentów z Europy byłoby to świetne poszerzenie oferty. Na zimę mielibyśmy oczyszczacz powietrza, a na lato – klimatyzator 🙂

źródło: GizmoChina

na zdjęciu głównym oczyszczacz powietrza Xiaomi: Mi Air Purifier Pro