Xiaomi SmartShoes – tanie i inteligentne buty dla biegaczy

90 Minutes Ultra Smart Sportswear
90 Minutes Ultra Smart Sportswear

Xiaomi ma w swojej ofercie bardzo dużo różnych produktów, dzięki czemu praktycznie każdy znajdzie coś dla siebie. Chińska marka nie zapomniała o biegaczach i przygotowała dla nich inteligentne buty, które można kupić w Polsce.

Jeśli mnie znacie to wiecie, że uprawianiu sportu mówię stanowcze i jednoznaczne, nie chcę mi się. Gdyby jednak było inaczej, dusza maniaka technologii mogłaby wziąć górę i pewnie szukałbym rozwiązań, które wprowadziły coś więcej do moich ćwiczeń. Zegarek czy opaska to zdecydowanie podstawowy wybór, ale nie każdemu muszą one odpowiadać. Niektórzy nie lubią mieć niczego dla ręce podczas biegania, a jednak monitorowanie swoich osiągnięć jest dość przydatne. Dla takich właśnie osób powstały buty 90 Minutes Ultra Smart Sportswear.

90 Minutes Ultra Smart Sportswear
90 Minutes Ultra Smart Sportswear, fot. Komorkomania.pl

To produkt Xiaomi, który przeznaczony jest dla ludzi aktywnych. Dzięki wbudowanemu chipowi Intel Curie oraz 6-osiowym czujnikom ruchu jak żyroskop czy akcelerometr, buty te mogą monitorować nasze aktywności, jak bieganie, chodzenie czy wspinanie się. Produkt ten poprzez Bluetooth LE łączy się z naszym smartfonem, gdzie w aplikacji (zarówno na Androida, jak i iOS) będziecie mogli odczytać swoje wyniki. Poznamy wtedy ilość spalonych kalorii, przebyty dystans czy chociażby średnią prędkość. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi 60 dni. 

Xiaomi Smart Shoes zostało stworzone przez Runmi Technology (z siedzibą w Szanghaju) oraz Intela. Oprócz wszystkich inteligentnych dodatków, są to zwykłe sportowe buty z antybakteryjną wkładką, antypoślizgową podeszwą czy komorą powietrzną.

Można nie być przekonanym do chińskiej firmy, ale trzeba przyznać, że większość produktów jest dobrej jakości, a cenowo wypadają one atrakcyjnie. Kupując z polski, za te buty przyjdzie nam zapłacić 259 złotych (linki poniżej). Jest to cena zarówno damskiego, jak i męskiego wariantu. Dostępne są w kilku wersjach kolorystycznych.

Warto pamiętać również o tym, że podobne buty Nike czy Adidasa są przeważnie zauważalnie droższe. Produkt Xiaomi jest dobrym wyborem dla początkujących, którzy chcą skorzystać ze smart rozwiązań, a nie chcą wydawać na początku zbyt dużo.

Źródło: aze.com.pl, aze.com.pl, komorkomania.pl