Dzięki tej czapce zapomnisz o klasycznych słuchawkach

Blue Ear fot. producenta
Blue Ear fot. producenta

Każdy z nas lubi posłuchać czasem muzyki, bez względu na to, jakie są ku temu okoliczności. Zazwyczaj służą nam do tego różnego rodzaju słuchawki. A co, jeżeli idziemy pobiegać? Plączące się, poskręcane kabelki potrafią szybko zdenerwować. Na szczęście powstało bardzo ciekawe rozwiązanie dla tego problemu. Oto czapka z wbudowanymi głośnikami.

Czapka z głośnikami – jak działa?

Blue Ear fot. producenta
Blue Ear fot. producenta

Na pierwszy rzut oka jest to zwyczajna czapka ze wbudowanymi głośnikami Bluetooth. Została ona wykonana z dobrej jakości akrylu, co ma przełożenie na wysoki komfort noszenia. Uważam, że dla wielu z Was będzie to bardzo ważna sprawa. Gadżet został wyposażony w głośniki o przekroju 30 mm, które spokojnie wystarczą do tego, by dość przyjemnie zaprezentować wydobywający się z nich dźwięk. Jak już wcześniej wspomniałem, całość opiera się na Bluetooth 4.0, która pozwala na oddalenie źródła dźwięku nawet na odległość 10 metrów.

Prócz samego słuchania muzyki mamy również możliwość prowadzenia rozmów. Wszystko dzięki temu, że w czapce został również ulokowany mikrofon. Świetna sprawa, gdy nie chcemy trzymać telefonu w ręce, a nadeszła potrzeba przeprowadzenia jakieś ważnej, nie cierpiącej zwłoki, rozmowy telefonicznej. Dzięki czapce możemy zrobić to, stale pozostając w ruchu, na przykład na siłowni pod chmurką.

Bateria, jaka się tutaj znalazła, to ogniwo o pojemności 200 mAh. Pozwoli nam to na używanie wcześniej wspomnianych funkcji bez przerwy do prawie 8 godzin, choć zazwyczaj tyle czasu raczej nie spędzamy na zewnątrz. No, chyba że ktoś pracuje w takich warunkach. W sumie, jest to kolejne możliwe zastosowanie tej czapki – praca w terenie 😀.

Nie trzeba też martwić się o utrzymanie jej w czystości, gdyż całą dostępną wewnątrz elektronikę jesteśmy w stanie wyciągnąć. Zabieg ten pozwoli nam na wrzucenie jej do na przykład do kieszeni w drodze z pracy, bez obawy o to, że coś złego stanie się z zaimplementowaną tam elektroniką.

Xiaomi SmartShoes – tanie i inteligentne buty dla biegaczy

 

Czapkę z wbudowanym głośnikiem można kupić za całkiem przystępną kwotę, wynoszącą około 22 Euro, co w przeliczeniu na złotówki daje nam jakieś 95-100 złotych. Nie jest to wysoka cena, więc może warto zainwestować w taki gadżet? Czapkę tę znajdziemy na platformie Amazon.

Źródło: Amazon.de, opracowanie własne