Za mniej niż 50 PLN można wysłać smartfona do więzienia

smartfon uzależnienie
Fot: Pixabay

Czasem wszyscy mamy dość otaczającej nas techniki i po prostu chcemy odciąć się od świata i spędzić trochę czasu czy to na dworze, czy leżąc na kanapie, po prostu rozmyślając nad ważnymi dla nas sprawami. Jeśli i Wam czasem przeszkadza smartfon, to mam dobrą wiadomość. Za parędziesiąt złotych możecie wysłać go do więzienia, czy też może raczej „więzienia”.

Uzależnienie od smartfona to nałóg

uzależnienie od smartfona
Fot za: Amazon

Telefony komórkowe towarzyszą nam niemal wszędzie. Gdy spędzamy czas wolny, wiele osób odpoczywa, przewijając Fejsa czy inne serwisy społecznościowe. Nierzadko zdarza się też, że korzystamy z tych urządzeń w pracy czy podczas nudnych rodzinnych imprez czy świąt. Smartfony umiejętnie pochłaniają naszą uwagę, angażując nas nieraz na długie godziny. Wiele osób chciałoby ograniczyć korzystanie z tych urządzeń, jednak brakuje im chęci lub motywacji. A gdyby tak rozpocząć odwyk od wtrącenia telefonu do więzienia?

Na dość niespodziewany, a zarazem (o ironio) bardzo przewidywalny pomysł wpadli twórcy inicjatywy The Mobile Jail. Potraktowali oni wizję więzienia bardzo dosłownie, oferując na Amazonie klatkę o wymiarach 19 x 15 x 13 centymetrów. Twórcy deklarują, że ich gadżet pomieści nawet do pięciu smartfonów. Nie ma tu żadnych wyszukanych smart funkcji czy cyfrowego zamka. Odnajdziemy jedynie zwykłą, analogową kłódkę z parą kluczyków, których lepiej nie zgubić 😉

Szczerze mówiąc, akcesorium nie jest niczym specjalnie nowym, jednak zdecydowałem się o nim napisać z dość prostej sprawy. Ostatnio miałem przyjemność uczestniczyć w imprezie wolnej od smartfonów. Mieliśmy po prostu pograć w gry planszowe, może zobaczyć jakiś mecz i – co najważniejsze – spędzić razem czas. Była to idea, która zapewne przyświeca wielu innym spotkaniom towarzyskim, ale na wejściu oddawaliśmy smartfony do takiego właśnie więzienia. Były one dostępne na widoku i muszę oddać, że po początkowym zdziwieniu kilku znajomych, projekt przyjął się u nas całkiem dobrze.

Eufy RoboVac 11S – niedrogi robot sprzątający (recenzja)

The Mobile Jail raczej nie pomoże Wam wygrać ze smartfonowym nałogiem, ale na pewno może stanowić ciekawy pomysł na organizację tego typu spotkania z bliskimi. No i – jak pisałem wcześniej – raczej postarajcie się nie zgubić kluczy. Byłoby dość zabawnie, gdyby trzeba było rozcinać klatkę, w której znajduje się sprzęt wart sporo pieniędzy. Jasne, można próbować wyciągnąć telefon z pominięciem zamka, jednak chyba nie na tym miałaby polegać cała taka zabawa 😉

źródło: Amazon, opracowanie własne