Zbuduj swój inteligentny dom z Tenda SP6 Bali

fot. producent

Inteligentne domy stają się coraz bardziej popularne. Niestety, ale każda osoba, która interesowała się tym rozwiązaniem, zapewne zwróciła uwagę na jego wysoki koszt. Istnieją rozwiązania, które umożliwią nam rozpoczęcie swojej przygody ze smart home po kosztach.

Tenda SP6 Bali – co potrafi?

Od czego warto rozpocząć? Na początek warto zainwestować w prostą wtyczką, jaką jest Tenda SP6 Beli. Jest to urządzenie, które podłączamy do naszej sieci WiFi. Jej zadanie jest bardzo proste. W zależności od naszej komendy dostarcza ona (lub nie) zasilanie do wpiętego do gniazdka urządzenia. To z kolei pozwala zaoszczędzić prąd, a co za tym idzie, pieniądze.

Inteligentne gniazdko – oto kilka ciekawych urządzeń

Za zarządzanie wtyczką odpowiada dedykowana aplikacja producenta, w której mamy możliwość tworzenia grup (pokoi) lub obsługi pojedynczego urządzenia. Działa ona zarówno w naszej domowej sieci, jak i przez dane komórkowe, co często może okazać się być bardzo pomocne. Oprócz tego nie zapomniano o dostępnie porzez asystenta głosowego od Google lub Alexy, więc bez problemu możemy wydać polecenie głosowe, gdy akurat nie możemy dotknąć ekranu, na przykład gotując.

fot. producent

Na pokładzie znajdziemy też kilka przydatnych funkcji takich jak na przykład licznik, który po określonym czasie odcina dostęp do prądu w podłączonym do niego urządzeniu. Planujecie wyjechać na dłuższy czas z domu i chcecie w pewnym stopniu zabezpieczyć go przed złodziejami? Z pomocą przyjdzie tryb Away. Będzie on odpowiedzialny za losową aktywację i dezaktywację podłączonych źródeł światła, dzięki czemu sprawi on wrażenie, że ktoś jest w mieszkaniu.

Tenda SP6 Bali – cena i dostępność

Tenda SP6 Bali trafi do sprzedaży już w tym miesiącu, a jej cena oscylować będzie w granicy 50 złotych. Jest to naprawdę nieduża kwota, dzięki której wkroczymy w budowę naszego inteligentnego domu i zaczniemy oszczędzać nasze pieniądze, które później możemy przeznaczyć na rozbudowę infrastruktury smart-home.

Ostrzegam, jak się już zacznie, to może być trudno odpuścić 😉.

Źródło: informacja prasowa opr. własne