„Zielono mi”, czyli Apple ma problem

logo apple
Fot: Pixabay

Apple nie ma ostatnio najszczęśliwszej ręki do aktualizacji. W chwili, gdy wydawało się już, że oprogramowanie 13.5.1 jest wolne od ukrytych mankamentów, producent postanowił zaskoczyć branżę raz jeszcze. Niestety, ale w negatywnym tego słowa znaczeniu.

Rodzina Apple iPhone 11 z zielonym ekranem?!

Na początku najważniejsza informacja. Nie, nie ma mowy o uszkodzeniu ekranu „samego w sobie”. To niemal na pewno wina aktualizacji. A to z kolei oznacza, że Apple będzie musiało wydać aktualizację naprawczą do aktualizacji naprawczej. Dziwne czasy. Tak czy inaczej, wiemy, że problem dotyczy najnowszych telefonów producenta, a więc iPhone’a 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Co ważne, ekran nie jest zielony na stałe, przez cały czas użytkowania telefonu.

apple iphone 11 zielony ekran
Fot za: MacRumors

Zgodnie z informacjami serwisu źródłowego, zielone zabarwienie utrzymuje się tylko w ciągu kilku pierwszych sekund po odblokowaniu telefonu. Sporadycznie zdarza się też, że efekt występuje w trybie nocnym oraz przy najniższej możliwej jasności, jaką można ustawić. Dla osób, które siedzą w branży mobilnej takie problemy nie będą zapewne żadną wielką nowością. Jakiś czas temu podobną historię przechodzili użytkownicy jednego  flagowych smartfonów w ekosystemie Androida.

Sytuacja robi się o tyle zabawna, że podobno firma stara się wyeliminować ten mankament już od pewnego czasu. Pierwsze głosy pojawiły się rzekomo w chwili, gdy na rynku mieliśmy iOS’a 13.4.1. W międzyczasie pojawiła się wersja 13.5 i 13.5.1. I wiecie co? Użytkownicy wciąż narzekają na usterkę. W trakcie opracowywania jest wersja 13.5.5, która obecnie ma już status bety, jednak nie wiadomo czy tym razem producent w pełni zniweluje zazieleniony wyświetlacz.

Kto dostarczy ekrany dla rodziny iPhone 12? Największy rywal Apple

Od wielu lat uważałem, że takie aktualizacje, jakie ma Apple to jakość sama w sobie. Nie dość, że polityka aktualizacji trwa przez kilka dobrych lat, to jeszcze ich dopasowanie zawsze wydawało mi się świetne. Nie słyszało się zbyt często o błędach. Jasne, ludziom pracującym dla Tima Cooka czasem powinęła się noga, ale były to przypadki odosobnione. W ostatnim czasie producent przechodzi sam siebie. Może niech ktoś w zarządzie Apple podejmie decyzję o przyspieszeniu zmiany numeracji do iOS’a 14.x bo cyfra trzynaście ewidentnie firmie nie służy 😉

źródło: MacRumors, opracowanie własne