Kto dostarczy ekrany dla rodziny iPhone 12? Największy rywal Apple

apple iphone xr promocja
Fot: producenta

Premiera urządzeń od Apple może i wciąż nie zbliża się wielkimi krokami, ale z każdym dniem jest coraz bliżej. A jako że tych dni pozostało jeszcze całkiem sporo, stwarza to szansę na wiele ciekawych plotek z wiarygodnych źródeł. Ot, na przykład na temat tego, kto wykona i dostarczy wyświetlacze do nowych iTelefonów.

Samsung może zrobić dobrego deala

Apple wciąż musi polegać na dywersyfikacji dostaw podzespołów. Firma od kilku lat usiłuje walczyć z tym zjawiskiem, jednak – czy tego chce czy nie – czasem musi zwrócić się do konkurencji z prośbą o drobną przysługę. Podobno w tym roku ponownie wybór firmy z logo nadgryzionego jabłka padł na Samsung Display. Źródła branżowe informują, że firma wchodząca w skład imperium Samsunga zgarnęła imponującą ilość 80% wyświetlaczy, jakie zostaną zaimplementowane w nowe smartfony Apple.

Pozostała część transakcji przypadła LG Display oraz BOE Electronics, które blisko współpracuje m.in. z Huawei. Nie jest znany dokładny podział, który moglibyśmy tutaj przełożyć w prostej tabelce ze względu na wersję iPhone’a 12. Wiemy natomiast, że Apple już od długiego czasu preferuje matryce od Koreańczyków. Warto tu przypomnieć, że Apple iPhone X z 2017 roku w stu procentach skrywał w sobie właśnie wyświetlacze od Samsunga.

Apple iPhone 12 – wycieka duża część specyfikacji

W kolejnym roku Tim Cook i spółka dopuścili do stołu LG, a tegorocznym debiutantem może zostać BOE. Podobno wszystkie smartfony z rodziny iPhone 12 będą miały matryce OLED. Spodziewamy się urządzeń z ekranami o przekątnej: 5,4 cala i 6,1 cala („podstawowy” iPhone 12) oraz 6,1 i 6,7 cala (iPhone 12 Pro). Niezweryfikowana plotka sugeruje, że BOE i LG dostaną pole do popisu przy podstawowej wersji smartfona, jednak tutaj radziłbym zachować dystans co do tej informacji.

Nowe informacje sugerują też, że tryb 120 Hz w dwunastych iTelefonach może nie być aktywowany na stałe. Apple ma rzekomo pracować nad oprogramowaniem, które pozwoli na dynamiczne zarządzanie odświeżaniem ekranu w zależności od obciążenia urządzenia oraz poziomem naładowania akumulatora. Mówiąc wprost, oznacza to, że iPhone 12 Pro zapewne będzie płynnie przełączał się między 60 a 120 Hz. Po stronie ciekawostek warto wskazać też na rzekomą pojemność ogniwa akumulatora w iPhone 12 Pro. Ta ma wynosić aż 4400 mAh. Miło!

źródło: MacRumors, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Apple iPhone Xr