Jak sądzicie, lepiej sprzedaje się rodzina Galaxy S10 czy S20?

samsung galaxy s20 ultra aparat
Fot: producenta

Tegoroczne flagowce od Samsunga przyniosły wiele ciekawych innowacji. Niestety, ale pojawiły się też wokół nich pewne kontrowersje z którymi firma musiała się uporać. Jak sądzicie, jak wypada ich bezpośrednie porównanie z zeszłoroczną rodziną S10?

Samsung Galaxy S20 czy S10?

Warto rozpocząć od tego, że nie są to dane bezpośrednio od producenta, ale pochodzą one z jednej z firm, która działa w segmencie analityki rynku. The Elec, bo o tej firmie mowa, oszacowała, że liczba wysyłek Galaxy S20 w pierwszym kwartale była niższa w odniesieniu do serii Galaxy S10 w analogicznym czasie przed rokiem. O ile procent? Cóż, sporo. Aż o 32,6% czyli o niemal 1/3. Taki wynik to jak mocny cios w potylicę.

Do końca Q1 2020 Samsung rzekomo wprowadził na rynek 3,5 miliona urządzeń z rodziny S20 podczas gdy przed rokiem, gdy królem w ofercie była seria S10, wynik ten wynosił aż 8,2 miliona egzemplarzy. Pewnego rodzaju ciekawostką jest rosnąca popularność Galaxy A51, który został drugim najpopularniejszym smartfonem na świecie. Przegrał tylko z iPhone 11. Dobre notowania zgarnęła też A-dziesiątka od Samsunga.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Zanim na producenta wyleje się całe wiadro gorzkich żali, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim, Galaxy A51 i A10 zadebiutowały wcześniej, a więc miały pełen kwartał na wyśrubowanie swojego wyniku, czego o flagowcach z tego roku nie można niestety powiedzieć. Po drugie, nie da się nie uwzględnić pandemii koronawirusa, która wiele osób zmusiła do szukania oszczędności. Nie jest żadną tajemnicą, że kryzys może odcisnąć swoje piętno na branży mobilnej.

Pozytywnym akcentem z jakiego może cieszyć się producent jest to, że jego flagowce z modemem 5G sprzedały się lepiej niż urządzenia od konkurencji. Samsung wyprzedził Huawei Mate 30 i 30 Pro w wersji z modemem nowej generacji. Nie ukrywam, że chętnie prześledzę dane jesienią. Wtedy będziemy dokładnie wiedzieli na czym stoimy. Coś mi jednak podpowiada, że zniwelowanie ponad 30-procentowej różnicy względem Galaxy S10 może być trudne do wykonania.

źródło: The Elec, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy S20 Ultra