WRESZCIE! Rodzina P30 dostaje EMUI 10.1 w Europie!

update
Fot: Pixabay

EMUI 10.1 to taka trochę legenda, coś jak Yeti. Wszyscy fani Huawei o nim mówią a niemal nikt nigdy nie widział tej obiecanej aktualizacji na oczy. Na szczęście, ten stan rzeczy właśnie się zmienia.

EMUI 10.1 aktualizacja

Lista innowacji jest długa, jednak pozwólcie, że zarysuję Wam tutaj tylko te najciekawsze funkcje. Przede wszystkim, MeeTime, czyli tryb dzielenia się ekranem na wielu urządzeniach jednocześnie. W pewnym sensie jest to dla tego producenta rewolucja i nie ukrywam, że bardzo chętnie zobaczę MeeTime w akcji. Po stronie ciekawostek warto też wskazać na jednoczesne udostępnianie obrazów z galerii zdjęć na różne urządzenia, które pracują pod kontrolą EMUI 10.1, na przykład tabletów. Zakończy to erę biegania po smartfona, gdy będziemy chcieli komuś szybko pokazać fotkę, jaką ostatnio zrobiliśmy.

Jako, że telefony od Huawei coraz częściej pojawiają się w promocjach, wydaje mi się, że zainteresowanie nakładką w nowej wersji będzie spore. Należy też tutaj przypomnieć Wam o tym, że Mate 30 Pro – w przeciwieństwie do Huawei P30 jak i P30 Pro – nie wspiera wspiera usług Google (tzw. Google Mobile Services). W zamian dostajemy zamiennik od Huawei, HMS, o którym szerzej opowiadał Wam Konrad w tym wpisie.

Aktualizacja do EMUI 10.1? Wszystko jest już jasne

Huawei P30 Pro – EMUI 10.1 w Europie

Dosłownie kilka chwil temu okazało się, że Huawei rozpoczął wdrażanie nowej wersji swojej nakładki w Europie. Na ten moment mogą się z niej cieszyć tylko posiadacze P30 i P30 Pro, jednak na pewno jest to zapowiedź szybkiego poszerzenia zakresu aktualizacji. Oprogramowanie zajmuje 4,59 GB i oznaczono je jako EMUI 10.1.0.123. W tej chwili firma jest na etapie wdrażania nowej wersji oprogramowania układowego dla poszczególnych regionów.

Co to oznacza w praktyce? Cóż, przede wszystkim skłania do wypicia szklanki chłodnej wody i wzięcia głębokiego oddechu, jeśli Wasz telefon nie informuje jeszcze o możliwości pobrania uaktualnienia przez OTA. Możecie próbować skorzystać z dedykowanego oprogramowania Huawei na komputer, jednak nie wiem czy znacząco przyspieszy to cały proces. Może zdarzyć się tak, że u nas aktualizacja pojawi się dopiero za jakiś (niezbyt długi) czas. Podkreślam też, że producent wydaje oprogramowanie dla urządzeń wolnych od brandu operatora. Jeśli Wasz smartfon z rodziny P30 ma brand wybranej sieci, liczcie się z tym, że czas oczekiwania może być nieco dłuższy.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne