Asystent od Huawei trafia na kolejne smartfony

asystent huawei
Fot: własne, ze strony producenta

Posiadanie asystenta w telefonie to bardzo przydatna funkcja. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób możemy dowiedzieć się o aktualnej pogodzie, poprosić o wyłączenie światła oraz inne przydatne w życiu codziennym rozwiązania. Niestety, ale jak dobrze wiemy, Huawei nie posiada już współpracy z Google, a co za tym idzie również i dostępu do asystenta od tej firmy. Mimo to znalazł na to rozwiązanie, tak samo jak na brak dostępu do szerokiej bazy aplikacji.

Czym jest Huawei Assistant?

huawei assistant aktualizacja

Huawei Assistant to nic innego, jak kompleksowy serwis ułatwiający użytkownikom smartfonów do przydatnych usług i najnowszych informacji. Pojawi się on wraz z aktualizacją oprogramowania do Androida 10 i nakładką EMUI 10.

Sama aktualizacja właśnie się rozpoczęła i w pierwszej kolejności pojawi się na modelu P30 lite (256 GB). Następna tura rozpocznie się w czerwcu, a smartfony, które się w niej znajdują to: Mate 10 Pro, Mate 10 Pro Porsche Design, P20, P20 Pro oraz Mate RS Porsche Design. Poniżej znajdziecie harmonogram dostarczania aktualizacji.

Co zrobić, żeby móc skorzystać z Huawei Assistant?

Żeby skorzystać z Huawei Assistant, wystarczy przesunąć ekran główny smartfona w prawo, co daje dostęp między innymi do wyszukiwarki, która przeszuka jednocześnie aplikacje, notatki, wiadomości e-mail, kalendarz oraz internet. W Huawei Assistant użytkownik znajdzie również sekcję z dostosowanymi do jego zainteresowań wiadomościami z całego świata oraz powiadomienia na przykład o pogodzie czy wynikach sportowych.

Flagowiec na sterydach już zmierza do sprzedaży

Prócz tego współpracuje on z partnerami Huawei, dlatego każdy użytkownik może zintegrować Asystenta Huawei między innymi z aplikacją Listonic, dzięki czemu uzyskuje on łatwy dostęp do swojej listy zakupów bez potrzeby wchodzenia w wybraną aplikację. Oprócz tego mamy też aplikację Podcast Go do sprawnego słuchania podcastów, jak i również Instant Acces. Dzięki tej ostatniej mamy szybki dostęp do najczęściej wykorzystywanych przez nas aplikacji.

Oto filmik, który w bardzo szybki sposób przedstawi Wam, jak dokładnie wygląda opisywany asystent. Niby taka mała rzecz, a jaka przydatna 😉.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne.


Marcin Surmacz, Technologicznie to i owo

Od dziecka ciekawią mnie technologie, jakie nas otaczają (tj. komputery, telefony itp.). W wolnym czasie uwielbiam słuchać muzyki, oglądać filmy i seriale. Recenzowanie sprzętu, czytanie i pisanie newsów o nowinkach technologicznych jest poniekąd moją pasją, którą staram się realizować w różnych miejscach.