pt.. lis 22nd, 2024

Sunda 2.0 to namiot, który zamienisz w hamak

Sunda 2.0
Sunda 2.0, fot. kickstarter.com via yankodesign.com

Jeśli lubicie podróżować i często śpicie w namiocie, na pewno zdajecie sobie sprawę, że akurat na tym elemencie nie warto oszczędzać. Przeważnie lepiej wybrać coś o wyższej jakości, gdyż nigdy nie wiadomo jakie warunki spotkają nas na trasie. Warto wziąć między innymi pod uwagę namiot Sunda 2.0, który w kilka chwil można zmienić w hamak.

Od lat jestem harcerzem i zdarzyło mi się spać w bardzo różnych warunkach, od samodzielnie zbudowanych szałasów, poprzez małe namioty różnej klasy, a kończąc na dużych wojskowych namiotach na kilkanaście osób. Moje serce bez wątpienia należy do tych ostatnich, gdyż w nich spędziłem kilka obozów ZHP, ale wyjeżdżając gdzieś we dwie osoby, oczywiście nie byłbym w stanie zabrać go ze sobą. Dlatego szukam czegoś mniejszego, jak chociażby Sunda 2.0.

Sunda 2.0 to dwuosobowy namiot o długości 2,4 m i wysokości 1 m. Dzięki sporej ilości miejsca oraz licznym kieszeniom idealnie sprawdzi się podczas wyjazdu. Jego zaletą jest również wykonanie. Nie dość, że jest wodoodporny, to jeszcze materiał o nazwie Lumos filtruje światło słoneczne, zarówno UV, jak i promienie podczerwone. To pozwoli uniknąć nam poparzenia słonecznego. Ponadto w nocy pomaga rozchodzić się światłu, nawet z jednego tylko źródła. Twórcy zadbali również o jego odpowiednią wentylację, między innymi dzięki dwóm dużym wejściom, po jednym na każdej ze stron.

Świecące linki do namiotu to marzenie każdego harcerza

Dwuosobowy namiot w mniej niż 60 sekund można zmienić w jednoosobowy hamak. Jako podstawę wykorzystano nylonowy materiał rip-stop, co zapewnia sporą wytrzymałość. Jak już wspomniałem, jest on wodoodporny, więc hamak można zawiesić nie tylko nad ziemią, ale również nad wodą. To rozwiązanie może okazać się szczególnie przydatne podczas złej pogody i bardzo mokrego gruntu.

Twórcy zapewniają dożywotnią gwarancję, co świetnie pokazuje, że wierzą w jakość swojego produktu. Sunda 2.0 to projekt na Kickstarterze, który zebrał 185 tysięcy dolarów. Obecnie zakończono już zbieranie środków, ale namiot ten na pewno pojawi się na stronie producenta, czyli firmy Kammok. Ceny tego modelu zaczynały się od 345 dolarów, czyli jakiś 1450 złotych. Pierwsza partia produktów ma trafić do klientów w listopadzie tego roku.

Źródło: kickstarter.com via yankodesign.com

Powiązane

Comments are closed.