A teraz szybko, pobieramy One UI 2.1 dla ex-flagowców!

aparat samsunga galaxy note 9
Fot: własne

Saga z aktualizacją nakładki od Samsunga dla ex-flagowców firmy powoli dobiega końca. Oprogramowanie jest już dostępne dla rodziny S20, od pewnego czasu na S10 i Note 10, a od dziś, polscy użytkownicy starszych telefonów z logo producenta także mogą pobrać aktualizację.

One UI 2.1 – aktualizacja

Dobre wiadomości, moi drodzy. Samsung Galaxy Note 9 oraz rodzina Galaxy S9 w Polsce doczekała się oficjalnej aktualizacji oprogramowania układowego. Jak zapewne część z Was wie, wciąż korzystam z Note 9, więc źródło tej informacji jest sprawdzone 🙂 Telefon kupiłem w polskiej dystrybucji, nie ma brandu operatora, więc jego oznaczenie w nazewnictwie firmy, to XEO. Jeśli Wasze smartfony nie mają brandu polskich telekomów, to też powinniście widzieć uaktualnienie.

Jakie nowości czekają na Was w sofcie? Zmian jest sporo. Dostajemy nowe ikonki AR Emoji, które rzekomo lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem naszej mimiki. Pojawiły się też promowane przez Samsunga nowości związane z szybkim dzieleniem się plikami: Quick Share orz Music Share. Bardzo podobają mi się nowe tryby w ustawieniach klawiatury. Doszło wyszukiwanie, zwiększona kompatybilność ze Spotify, dynamiczny tłumacz, który działa w oparciu o Google Translate oraz głębsze powiązanie z Samsung Pass.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Oczywiście, wisienką na torcie są innowacje w aplikacji aparatu. Dostaliśmy długo wyczekiwane Jedno Ujęcie, tryb Pro dla materiałów wideo oraz zupełnie nowe filtry, które wreszcie możemy (choćby w pewnym stopniu) personalizować. Nie wiem czy to moje subiektywne odczucie czy zmiana, jaką firma dodała po cichu, ale mam wrażenie, że telefon szybciej zbiera się do wyostrzenia, gdy ręcznie nie tapniemy na ekranie punktu ostrości. Wciąż poznaję nowe tryby aparatu i opowiem Wam o nich szerzej w odrębnym wpisie.

Oprogramowanie jest ze mną może od trzech godzin. Nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jego temat.  Mogę natomiast zapewnić Was co do tego, że aktualizacja trwała naprawdę długo. U mnie niemal 20 minut. Urządzenie było nieco cieplejsze, jednak to naturalna kolej rzeczy. Po ukończeniu aktualizacji, temperatura wróciła do normy. W tej chwili nic nie laguje. Nie zgłaszam też problemów z segregowaniem gier w Game Launcherze. Tutaj wszystko jest OK.

Pobierajcie, testujcie i dajcie znać, co sądzicie o nowej wersji oprogramowania, na którą czekaliśmy całkiem długo 😉

źródło: własne