Idzie nowa Motorola. Będzie mieć modem 5G

Motorola EDGE+
Fot: producenta

Motorola nie zwalnia tempa.Po niedawnej premierze Motoroli EDGE i EDGE+ firma już w bliskiej przyszłości chce wprowadzić na rynek zupełnie nowy telefon. Co będzie oferował?

Smartfon Motoroli z modemem 5G

Urządzenia z rodziny G to typowe średniaki. Mają one swoje mocne cechy, jednak daleko im do tytułu flagowców. Z drugiej strony, w nazewnictwie producenta są lokowane o wiele wyżej niż choćby budżetowe Motki z serii E. Rodzina G nabrała wiatru w żagle za sprawą rodziny G6, która pod względem wyposażenia urządzeń w nowoczesne standardy łączności była w zasadzie wzorowa. Nie zabrakło tam ani czujnika NFC ani USB-C, co w tamtych czasach było wielkim technologicznym skokiem naprzód. Oczywiście, w tym segmencie rynku.

Nowy telefon z tej rodziny będzie pierwszym, który postawi na łączność 5G. Evan Blass sobie znanymi źródłami dotarł do grafik, które przedstawiają urządzenie w całej okazałości. Uwagę zwraca wąski ekran, najpewniej wykonany w formacie 21:9. Nie zabrakło też jakże charakterystycznej dla rynku smartfonów w tym roku, dziurki na kamery selfie w górnym rogu wyświetlacza. Nie wiadomo, czy będzie można ją zakryć software’owo, tak jak na przykład w Huawei P40 Pro.

Jaki smartfon z 5G warto kupić w 2020 roku?

Grafiki zdradzają ulokowany na bocznej krawędzi czytnik linii papilarnych, który znalazł się na prawej ramce urządzenia. Z tyłu czeka poczwórny aparat, gdzie pierwsze skrzypce gra 48 Mpix kamera główna. Nie znamy jej szczegółowych parametrów. Plotki głoszą, że urządzenie pracuje pod kontrolą Snapdragona 765G. Nie wiemy, ile GB pamięci RAM oraz ile miejsca na dane zaoferuje telefon. To tylko kilka z zagadek, które wciąż są nierozwiązane.

Nie ukrywam, że bardzo chętnie przywitałbym w tym telefonie głośniki stereofoniczne tak dobre jak te, które oferuje Motorola EDGE, którą można nabyć w Polsce. Niestety, ale nie jest to zbyt prawdopodobny scenariusz. Mało która firma wrzuca głośniki stereofoniczne do średniaka, nawet jeśli telefon ma wbudowany modem łączności 5G. Pojemność akumulatora to kolejna z zagadek. Listę tajemnic zamykają nam szczegółowe dane o wyświetlaczu, na czele z częstotliwością odświeżania w Hz.

źródło: gsmarena, Evan Blass, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Motorola EDGE+