update
Fot: Pixabay

Aktualizacja ważąca niemal 4 GB już w drodze

Sezon na aktualizacje można uznać za otwarty. Huawei właśnie rozpoczął dystrybucje softu, który przynosi wiele użytecznych rozwiązań dla Mate’a 20 Lite. Co warto wiedzieć?

Huawei Mate 20 Lite – specyfikacja techniczna

Mate 20 Lite nie jest już telefonem pierwszej nowości, jednak wciąż wyróżnia się on wieloma dobrymi rozwiązaniami, które zadecydowały o jego rynkowym sukcesie. Ekran ma przekątną 6,3 cala i pracuje w rozdzielczości Full HD+ podczas gdy procesor, na jaki zdecydował się producent, to Kirin 710. Pozytywnie zaskakują też 4 GB pamięci RAM (przypominam, że telefon debiutował dwa lata temu), a 64 GB miejsca na dane – wraz z opcją rozbudowy o dalsze 256 GB – to całkiem dobry punkt wyjścia.

Telefon debiutował z Androidem 8.1 Oreo oraz nakładką EMUI 8.1. Aparat główny, to duet 20 + 2 Mpix, a kamerka selfie to nieczęsto spotykany zestaw, na jaki składa się 24 + 2 Mpix przy światłosile f/2.0. Ogniwo akumulatora ma pojemność 3750 mAh, a na pokładzie udało się zachować port słuchawkowy 3,5 mm a nawet moduł NFC, dzięki któremu bez trudu możemy dokonywać płatności bezgotówkowych. Dla zasady dopowiem tu jeszcze, że smartfon wspiera usługi Google (GMS).

Huawei P40 Pro – recenzja po dłuższym czasie

Huawei Mate 20 Lite – aktualizacja

Najnowsza paczka danych jest już dostępna poza Chinami. Zajmuje ona 3,9 GB. Nie ukrywam, niezwykle cieszy mnie to, że producent dba nawet o tak wiekowy telefon, który na dodatek ma dopisek Lite w nazwie. Pokazuje to, że Huawei ambitnie walczy o nasze serca i portfele i w mojej opinii, jest to pochwała zdecydowanie warta pochwały. Poza nowymi łatkami bezpieczeństwa dodano też szereg inteligentnych funkcji, a także zoptymalizowano aplikację aparatu.

Po stronie innowacji można wskazać choćby Huawei Assisstant, tryb Smart Charge, który ma za zadanie oszczędzać ogniwo akumulatora a także optymalizacje trybu rozmów. Niestety, ale nie wiemy, co dokładnie kryje się pod tym stwierdzeniem. Po uaktualnieniu smartfon pracuje na nakładce EMUI 10.0 (nie, nie jest to słynne EMUI 10.1) i zapewne jest to ostatnia tak duża aktualizacja. O łatki bezpieczeństwa jeszcze przez pewien czas można być spokojnym. Huawei uwzględnił Mate’a 20 Lite na liście telefonów, które dostają kwartalne łatki bezpieczeństwa.

źródło: HuaweiCentral, opracowanie własne

More Stories
tania maszynka do golenia
Maszynka do golenia – jaką wybrać, na co warto uważać