Samsung Galaxy Watch 3 dostanie świetne funkcje

samsung galaxy watch active 2
Fot: producenta

Walka o najlepszy smart-zegarek ruszyła na dobre. Wiele spekulacji podkreśla, że Apple chce pójść w funkcje pro-zdrowotne. Na jaką taktykę zdecyduje się Samsung? Czym zaskoczy nas Galaxy Watch 3?

Samsung Galaxy Watch 3 – funkcje

Najnowsze informacje o zegarku sugerują, że będzie on obsługiwał dość zaawansowane gesty nawigacji z wykorzystaniem naszej dłoni. To dość ciekawa innowacja, jednak nie jestem do niej do końca przekonany. Na szczęście, to nie jedyna nowa funkcja, na jaką można liczyć. Serwis źródłowy sugeruje też, że smartwatch poradzi sobie z detekcją upadku. Potwierdziło się też, że zegarek będzie miał wbudowany głośnik, przez który będzie można prowadzić rozmowy telefoniczne.

Właśnie na tym polu gesty zdają się mieć jeszcze jakiś sens. Prosty scenariusz: jesteście na spotkaniu i czujecie, jak na nadgarstku wibruje Wam zegarek, bo ktoś usiłuje się do Was dodzwonić. Nie trzeba tracić czasu na tapanie w tarczę czy odrzucać połączenia na smartfonie, uprzednio wyciągając go z kieszeni. Wystarczy, że odwrócicie dłoń w odpowiedni sposób, a rozmowa przychodząca zostanie automatycznie odrzucona. Oszczędność czasu w czystej formie.

Samsung Galaxy S20 Ultra – recenzja po czasie

Wiemy też, że pojawi się dedykowany gest przechwytywania ekranu. Jest to po prostu rozwinięcie filozofii screenshota, który w produktach Samsunga był obecny już wcześniej. Tyle, że w starszych zegarkach producenta trzeba było przytrzymać przycisk i przesunąć palcem po ekranie w lewo. To dość skomplikowana procedura. Odpowiedni gest ma za zadanie uprościć tę czynność. Pytanie, ile procent użytkowników będzie wykonywało screeny często. Gdybym miał zgadywać, to raczej nie jest to duży odsetek użytkowników 🙂

Tryb upadku to dla kontrastu niezwykle użyteczne rozwiązanie. Jeśli zegarek wykryje, że przewróciliście się, smartwatch zacznie dzwonić. Wtedy macie 60 sekund na dezaktywację alarmu, co jest równoznaczne z potwierdzeniem, że nic złego Wam się nie stało. Jeśli jednak nie wykonacie żadnego działania w ciągu tej minuty, Wasze dane GPS i 5-sekundowe nagranie dźwięku zostanie wysłane do kontaktów oznaczonych przez Was jako alarmowe. Dla turystów czy osób, które lubią spędzać czas poza domem – genialna funkcja. Brawo, Samsungu!

źródło: XDA Developers, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym Samsung Galaxy Watch Active 2