Amazon testuje swoje usługi w samochodach

inteligentny asystent samochód
Fot: producenta

Inteligentny dom to marzenie wielu osób, jednak sporo firm już teraz patrzy dalej i chce zaoferować budowę „inteligentnego samochodu”. Jedną z takich firm jest Amazon, który już teraz testuje usługę Echo Auto na całkiem sporą skalę.

Alexa będzie zarządzać samochodami?

Zgodnie z danymi, do jakich dotarł serwis źródłowy, już w bliskiej przyszłości może dojść do sytuacji, kiedy Alexa będzie integralną częścią samochodów. W rozmowie z serwisem źródłowym, wiceprezes Amazona, który odpowiada za Alexę, Miriam Daniel wyraził nadzieję, iż już niebawem dojdziemy do tego momentu, kiedy przystawki, jak choćby Fire TV będą zbędne, ponieważ coraz to większa ilość inteligentnych sprzętów będzie potrafiła pobrać Alexę i najzwyczajniej w świecie ją zainstalować.

Alexa stanie się najlepszym przyjacielem podczas choroby

Wydaje się, że firma wybiega tutaj nieco ponad utarty schemat. Wiele wskazuje na to, że Alexa ma być nie tylko integralną częścią głośników czy telewizorów, ale i naszych pojazdów. Amazon upatruje swojej szansy w systemie Echo Auto, który już niebawem ma oficjalnie trafić do Europy. Miriam Daniel zdradza tylko tyle, że w planach producenta jest dostarczenie Echo Auto do wszystkich państw w Europie, jednak – niestety – nie padają tu żadne konkretne terminy czy deklaracje.

Amazon Echo Auto przede wszystkim ma wyróżniać się kompatybilnością z jak największą ilością samochodów dostępnych na rynku. Firma spędziła ponad rok na poskromieniu tylko i wyłącznie różnic w standardach Bluetooth, na jakie stawiają wybrani producenci z branży moto. Można sobie tylko wyobrazić, z jak wieloma różnymi standardami ekipa spotkała się w tym czasie. Tym bardziej, że nie ograniczano się tylko do nowych pojazdów.

Tak czy inaczej, wiemy już, że deweloperom udało pokonać się wiele przeszkód, efektem czego już niebawem firma będzie mogła wejść z Alexą na kolejny rynek. Najpewniej i tutaj dojdzie do bardzo ciekawej potyczki z Google, które od pewnego czasu świetnie rozwija swoją usługę Android Auto. Mam takie nieodparte wrażenie, że użytkownicy z kilku państw, w tym z Polski, będą przyglądali się tym zmaganiom z boku. Problemem może być oczywiście bariera językowa. Tak się bowiem składa, że na dziś dzień Alexa nie przemówi do nas po polsku i na dobrą sprawę nie wiadomo, kiedy ten stan rzeczy może ulec zmianie.

źródło: Pocket-Lint, opracowanie własne