Candy szaleje. Na rynku nowe urządzenia z linii SmartPro

pralko-suszarka Candy
Fot: producenta

Oferta inteligentnych akcesoriów domowych rośnie bardzo dynamicznie. Nikogo nie dziwi już inteligentny telewizor, a coraz to mniejszą grupę osób szokuje równie mądra pralka czy pralko-suszarka. Na tę nutę zagrała firma Candy, która postanowiła wprowadzić na rynek zupełnie nową serię produktów.

Inteligentna pralka Candy

candy smartPro
Fot: producenta

Wypada rozpocząć od tego, że nowa rodzina producenta nosi nazwę SmartPro, a w jej skład wchodzą nie tylko pralki, ale i pralko-suszarki oraz suszarki. Jak sugeruje sama nazwa, główną rolę odgrywają te inteligentne funkcje, jednak w komunikacie prasowym producent podkreśla, że firma skupiła się na też na ograniczeniu zużycia energii. Dla mnie to świetna wiadomość. Funkcje smart są fajne, jednak nikomu nie uśmiecha się płacić zbyt wysokich rachunków za prąd.

Produkty z serii Candy SmartPro doczekały się nowej wersji aplikacji simply-Fi, którą znamy już z kilku innych urządzeń z logo Candy na obudowie. Nowości, to między innymi wskazówki głosowe, wzmacniacz wydajności oraz pilot WiFi, dzięki któremu możemy zarządzać kompatybilnymi urządzeniami we wręcz banalny sposób. Produkty z nowej linii producenta wyróżniają się też szybkimi programami suszenia oraz są wyposażone w pompę ciepła, efektem czego są bezpieczne dla tkanin.

Candy wprowadziła też pewną ciekawą nowość w swoich suszarkach. Jest to opatentowany pojemnik EasyCase. Wyróżnia się on tym, że można z jego wykorzystaniem zbierać wodę zużytą podczas prania. Później trzeba tylko ten pojemnik wyjąć i możemy sobie wybrać, czy zaoszczędzoną w ten sposób ciecz przeznaczymy do podlewania roślin czy na przykład jako wodę, jakiej użyjemy do prasowania. Ot, taka mała-wielka rzecz.

Candy simply-Fi to aplikacja do zarządzania smart home

Urządzenia z linii SmartPro wyróżniają się też kilkoma unikatowymi rozwiązaniami, dzięki którymi sporą część pracy można wykonać z poziomu aplikacji dostępnej na smartfona. Dzięki NFC wystarczy podejść odpowiednio blisko, by na ekranie telefonu podejrzeć najważniejsze dane na temat prania oraz stanu technicznego pralki czy pralko-suszarki. W razie wystąpienia problemów technicznych, aplikacja Simply-Fi pełni rolę narzędzia diagnostycznego, które pomaga odnaleźć rozwiązanie problemu.

Na dziś dzień Candy daje możliwość zakupu tylko jednego produktu z linii SmartPro. Jest to suszarka Candy SmartPro CSO4 H7A1DE-S, którą w sieci ERT Euro AGD można nabyć za 2099 złotych. Warto też w tym miejscu przypomnieć, że w sieci Euro wciąż trwa promocja, w której – przy zakupie wybranych pralek, pralko-suszarek i suszarek Candy – można otrzymać kartę podarunkową o wartości wynoszącej nawet 200 złotych.

źródło: informacja prasowa, opracowanie własne