Aparat w smartfonach Apple będzie… przełomowy?!

logo apple
Fot: Pixabay

Wciąż czekamy na premierę iPhone’a 12, jednak nie jest żadną wielką tajemnicą, że inżynierowie już teraz głowią się nad tym, jak będie wyglądać kolejna, a więc trzynasta, generacja urządzenia. Pojawiły się pierwsze informacje, które sugerują, że idzie sporo nowości.

Aparat w Apple iPhone 13?!

Tak, dobrze widzicie. Plotka dotyczy trzynastej wersji urządzenia. Gdyby nie fakt, że informację wrzucił @Choco_bit, nigdy bym nie pomyślał, aby ją tutaj umieszczać. Jest to jednak jeden z tych leaksterów, który często trafia ze swoimi plotkami. A nawet jeśli nie trafia w stu procentach, to zbyt mocno nie rozmija się z prawdą. Jeśli śledzicie branżę mobilną, to szybko można zauważyć pewne prawidłowości, które czynią tę plotkę jeszcze bardziej wiarygodną.

Już od pewnego czasu mówi się o tym, że aparat w tegorocznej rodzinie iPhone 12 będzie raczej ewolucją, subtelnymi zmianami, które – owszem – mogą przynieść wymierne efekty, ale nie wymuszą na Apple dużych zmian w zakresie podzespołów i specyfikacji technicznej. Rewolucja najwyraźniej planowana jest na kolejny rok. Jeśli informacje, jakie dzisiaj Wam przedstawiam są zgodne z prawdą, można liczyć na takie podzespoły, jak:

  • 64 Mpix moduł z szerokim kątem i 6-krotnym zoomem cyfrowym,
  • 40 Mpix teleobiektyw z zoomem optycznym x3-x5 i 15-20 przybliżeniem cyfrowym,
  • 64 Mpix obiektyw anamorficzny do przechwytywania wideo,
  • 40 Mpix oczko aparatu z ultra-szerokim kątem.

Król jest jeden. Apple znów to zrobiło

Nie jest to ostateczna specyfikacja i źródło zastrzegło, że mogą wystąpić pewne rozbieżności między przytoczoną wyżej specyfikacją a końcowym efektem prac, jakie poznamy już za… rok. Zmiany mają też dotyczyć designu aparatu głównego, jednak w tej kwestii nie ma mowy o rewolucji. Powiedziałbym raczej, że jest to rozwinięcie „palnika”, który firma z logo nadgryzionego jabłka odważyła się wprowadzić, a który później został podłapany przez konkurentów.

ZOBACZ: SERWIS PRODUKTÓW APPLE WARSZAWA

Na końcu jeszcze jedna kwestia. Niby to oczywista sprawa, ale warto zwrócić na to Waszą uwagę. Taka specyfikacja będzie oczywiście zarezerwowana dla najlepszych iTelefonów. Podstawowa wersja iPhone’a 13 zapewne będzie musiała obejść się smakiem i będzie miała na wyposażeniu zupełnie inną – czytaj: prostszą – specyfikację.

źródło: MacRumors, opracowanie własne