apple iphone 11
Fot: producenta

Król jest jeden. Apple znów to zrobiło

Firma z logo nadgryzionego jabłuszka zdążyła nas przyzwyczaić do tego, że wykręca bardzo dobre wyniki sprzedażowe, a jej telefony okupują bardzo wysokie miejsca w rankingach popularności. Nie inaczej było w pierwszym kwartale 2020 roku.

Apple liderem. iPhone 11 pokonał konkurencję

Wyniki sprzedaży urządzeń mobilnych dają nam wiedzę o nastrojach konsumentów. Reklama reklamą, jednak w ostatecznym rozrachunku to sprzedaż napędza rynek i determinuje firmy do dalszych działań. Apple najwyraźniej może być spokojne o swój biznes, bowiem – jak sugeruje raport Omdia – iPhone 11 został liderem sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku. Nie przeszkodziła pandemia, nie przeszkodzili konkurenci.

Podobno udało się wprowadzić na rynek aż 19,5 miliona iTelefonów. Wynik jest zwieńczeniem pięcioletniej dominacji firmy. Przeciwnicy musieli oglądać plecy firmy Tima Cooka łącznie już przez równe pięć lat! To imponujący wynik, który trudno będzie przebić. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Samsung Galaxy A51, który sprzedał się w 6,8 miliona egzemplarzy, a podium zamyka Xiaomi Redmi Note 8 (6,6 miliona), które nieznacznie wyprzedziło Redmi Note 8 Pro (6,1 miliona telefonów).

Kto dostarczy ekrany dla rodziny iPhone 12? Największy rywal Apple

Jeśli szybko zsumujecie te cyferki, to dopiero połączone siły firm z drugiego, trzeciego i czwartego miejsca zrównują się z wynikiem uzyskanym przez firmę z Cupertino. Po stronie ciekawostek można też podać niemałe zainteresowanie budżetowym Xr-em, który znalazł 4,7 miliona entuzjastów, wyprzedzając iPhone’a 11 Pro i Pro Max (kolejno: 4,2 i 3,8 miliona). Naprawdę, czapki z głów, bo rekord wykręcony przez Apple to duży powód do zadowolenia w Cupertino.

Powoli zbliżamy się do premiery dwunastej generacji flagowców. Jedną z większych rewolucji ma być pełne przejście na matryce OLED oraz zaimplementowanie 120-Hz odświeżania w dwóch najwyżej lokowanych produktach. Firma może też zwiększyć ilość pamięci bazowej w podstawowej wersji – z 64 do 128 GB. Pewne poszlaki wskazują też na spory wzrost pojemności akumulatora w najmocniejszej wersji urządzenia. Może ona wynosić nawet 4400 mAh. Jeśli plotki potwierdzą się, to kolejny kwartał dominacji Apple będzie można uznać za formalność.

źródło: MacRumors, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Apple iPhone 11

More Stories
logo apple
Idą spore zmiany w produkcji iPhone’ów