EMUI dociera na kolejne telefony

huawei p30 pro 2020
Fot: producenta

Huawei dorzucił ostatnio do pieca z aktualizacjami. Wczoraj pisaliśmy o wpuszczeniu EMUI 10.1 dla europejskich smartfonów z linii P30, a dzisiaj mamy kolejne, równie dobre wiadomości.

EMUI 10 trafia na starsze urządzenia Huawei

Posiadacze urządzeń z serii P20, wliczając w to grono model podstawowy i P20 Pro, swoje już wyczekali w kolejce po EMUI 10. To samo można powiedzieć o użytkownikach, którzy w kieszeniach noszą Mate’a 10 Pro. Oprogramowanie jest już od dawna dostępne w Chinach, jednak firma bardzo długo zwlekała z jego wydaniem na inne regiony. To oczekiwanie – na szczęście – dobiega końca. Oprogramowanie wyszło właśnie poza Państwo Środka i – zgodnie z danymi serwisu źródłowego – już niebawem trafi do Europy.

W tej chwili software jest już dystrybuowany i wkrótce powinien trafić i do nas. Paczka zajmuje 4,65 GB, a aktualizacja przyniesie Wam EMUI 10.0.0.167 dla P20 i P20 Pro. Posiadacze Mate’a 10 Pro zgarną paczkę ważącą 4,3 GB o oznaczeniu 10.0.0.163. Są to urządzenia z usługami Google (Google Mobile Services) i oprogramowanie oczywiście nie wymaże wsparcia dla Gmaila czy YouTube’a. Wspominam o tym, bo wokół tej sprawy narosło wiele kontrowersji, które warto rozwiać.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

EMUI 10.1 w Europie dla kolejnych telefonów

Jak wiecie, wczoraj rozpoczęło się wdrażanie oprogramowania układowego dla Huawei P30 i P30 Pro. Producent nie zwalnia tempa i już teraz możemy potwierdzić, że na Starym Kontynencie nowe oprogramowanie pojawiło się też na tegorocznym Huawei P40 Lite. Software zajmuje 1,5 GB a jego oznaczenie to 10.1.0.206. Poza wszystkimi innymi nowościami, jakie mamy w EMUI 10.1, dodano też multi-window, co w tym urządzeniu jest najpewniej sporą nowością 😉

Na ten moment nie wiadomo, czy kolejnym telefonem w kolejce będzie budżetowy P40 Lite E, którego opisywał dla Was Konrad, czy firma ma nieco inne plany i zamierza wydawać oprogramowanie dla wyżej lokowanych produktów. Nie mamy też nowych informacji odnośnie firmy-córki Huawei czyli Honora. Można zakładać, że zeszłoroczne flagowce z logo firmy nie będą czekać zbyt długo, jednak nie odważyłbym się teraz podać choćby teoretycznego terminu wprowadzenia nowej wersji nakładki systemowej dla Europy.

O kolejnych ruchach firmy będziemy Was informować na bieżąco 🙂

źródło: HuaweiCentral (1), (2), opracowanie własne. Na zdjęciu głównym Huawei P30 Pro