samsung galaxy note 10
Fot: producenta

Samsung Galaxy Note 20 – wyciekają wersje kolorystyczne

Niemal z dnia na dzień dowiadujemy się nowych rzeczy o tegorocznych Notatnikach, które Samsung pokaże już za kilka miesięcy. Tym razem do grona plotek dołączają rzekome wersje kolorystyczne urządzenia.

Samsung Galaxy Note 20+ i Note 20 – kolory obudowy

Producent wielokrotnie zmieniał swoje podejście co do wersji kolorystycznych. W czasach, gdy na rynku debiutował Galaxy S9 czy Note 9, można było mówić o bardzo zachowawczym podejściu firmy. Następnie zostało ono nieco złagodzone, a świetnym przykładem na potwierdzenie tej tezy jest rodzina Samsung Galaxy S10 ze szczególnym naciskiem na S10e. Tegoroczny flagowiec z rodziny Note – w ujęciu kolorów – może nas bardzo mocno zaskoczyć.

Będzie to pierwszy od dawien dawna telefon producenta, który będzie dostępny tylko w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i miedzianej. Nie pamiętam, kiedy firma z Korei Południowej postawiła na tak radykalny minimalizm. Czyżby jeszcze w czasach urządzeń z serii Galaxy S7 i S8? Nie jestem pewien. Poszlaką, która sugerowała ten stan rzeczy była nieduża ilość wersji kolorystycznych w serii S20, jednak dwa kolory to wręcz spartańskie podejście do tematu.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Sprawę ratuje nieco mniejszy, a więc i gorzej uzbrojony Notatnik. Ten – poza wymienionymi wcześniej kolorami – będzie jeszcze dostępny w szarej i zielonej wersji kolorystycznej. Dość dziwna paleta barw, ale z krytyką wstrzymam się do momentu, kiedy będzie można zobaczyć urządzenie na żywo. Nikt nie mówi, że musi to być jakaś intensywna, bijąca po oczach zieleń, prawda? Oczywiście, nie można wykluczyć, że po pewnym czasie firma wprowadzi nowe barwy, jednak nie możemy też wykluczyć tego, że po pewnym czasie odbiorcy stracą zainteresowanie tym telefonem.

Spekuluje się, że producent zrezygnuje z trybu „Space Zoom x100”, który był jednym ze znaków rozpoznawczych w Galaxy S20 Ultra 5G. Podobno nie ma też dużych nadziei na baterię o bardzo dużej pojemności. Najnowsze informacje, które nie są już tylko i wyłącznie plotkami, a opierają się na seriach produkcyjnych i oznaczeniu baterii, sugerują, że akumulator dla Note 20+ zyskał oznaczenie EB-BN985ABY i zgodnie ze statusem jego certyfikacji w Chinach, można liczyć tylko na 4370 mAh.

źródło: GalaxyClub.nl, opracowanie własne. Na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy Note 10.

More Stories
iphone 9 premiera kiedy
Android na kolanach. Młodzież kocha iPhone’y