logo apple
Fot: Pixabay

Apple iPhone Xr na promocji. Można trochę zaoszczędzić

Apple iPhone Xr to już nie najmłodszy, ale ciągle ciekawy telefon z logo Apple. Pod wieloma względami – na czele z designem – jest on o wiele bardziej atrakcyjny dla nowych fanów ekosystemu Apple niż na przykład iPhone 8. I właśnie w takich kategoriach, jako dobry smartfon od „Apple” na start, wciąż warto dać mu szansę.

Apple iPhone Xr – specyfikacja techniczna

Przypomnijmy tu pokrótce, że ekran ma przekątną 6,06 cala, a urządzenie napędza Apple A12 Bionic, któremu towarzyszą 3 GB pamięci RAM oraz – w tej wersji – 64 GB na dane. Sprzęt debiutował z iOS 12, jednak za sprawą polityki aktualizacyjnej Apple, kolejne wersje oprogramowania pojawiają się na urządzeniu systematycznie. Nie zabrakło modułu NFC oraz głośników stereofonicznych. Po stronie ciekawostek wypada podać pojemny akumulator o pojemności 2950 mAh. Miłym akcentem jest też uwzględnienie w promocji czerwonej wersji kolorystycznej – Product RED.

Aparat główny to pojedynczy, 12 Mpix moduł ze światłem f/1.8, a na froncie mamy 7 Mpix kamerkę selfie. Telefon debiutował w trzecim kwartale 2018 roku, a jego początkowa cena znacząco przekraczała kwotę trzech tysięcy złotych. Po jakimś czasie sprzęt zaczął tanieć, a jego cena coraz częściej spadała poniżej kwoty trzech tysięcy złotych. Na dziś dzień, często można kupić go za 2899 złotych. Na szczęście, są też promocje, które pozwolą Wam zaoszczędzić nieco grosza. Pod tym linkiem znajdziecie oficjalną „promkę” z MediaMarkt, gdzie telefon wyceniono na 2699 PLN. Otrzymacie też 6 monet Allegro.

Wiarygodny leakster potwierdza informacje o ekranach w iPhone 12

iPhone Xr w 2020 roku – czy warto?

Jeszcze dwa-trzy miesiące temu odpowiedź na to pytanie była niezwykle prosta. Jeśli nie masz kasy i chcesz iPhone’a, to sięgasz po Xr, bo jest o wiele nowszy niż iPhone 8. Ale czy po zaprezentowaniu nowego iPhone’a SE 2020 taka inwestycja ma sens? To pytanie, na które wiele osób musi odpowiedzieć sobie indywidualnie. Niby SE ma lepszy procesor, ale nie ma co się oszukiwać, że malutki ekranik o przekątnej 4,7 cala nie będzie doskonałym wyborem dla każdego.

Właśnie z tego względu nie skreślałbym iPhone’a Xr, ponieważ dla osób, które chcą mieć telefon od Apple, a nie mają funduszy na zakup droższych, flagowych generacji, na pewno będzie to ciekawy wybór, który dobrze pozwoli poznać zalety ekosystemu producenta. Wypada docenić też to, że wielu klientów bardzo pozytywnie oceniło ten telefon po pewnym czasie. Co by nie mówić, to bardzo ważna kwestia i warto na nią zwrócić Waszą uwagę.

źródło: Pepper, opracowanie własne

More Stories
huawei p40
Huawei rusza z promocją. Drugi smartfon gratis!