Będą telewizory Nokii. Niestety, nie wszędzie

Fot: Pixabay

Nokia to bez wątpienia marka z długimi tradycjami i nadal tysiące osób patrzy na to logo z dużą sympatią. Wie o tym również kierownictwo platformy e-commerce Flipkart, które zdecydowało się produkować telewizory pod brandem Nokii.

Jeśli żyjecie na tym świecie już tak długo jak ja (tzn. Wasz wiek zaczyna się od trójki), na pewno pamiętacie czasy, gdy niemal każdy miał Nokię. Ja akurat jestem wyjątkiem, ponieważ zawsze byłem fanem Sony Ericssonów, ale nie można zaprzeczyć, że to fińska firma była najpopularniejsza. Marka została potem przejęta przez Microsoft i niemal całkowicie zniknęła. Na szczęście od kilku lat widać, że Nokia powoli się odradza. Obecnie można kupić ciekawe smartfony z tym logo na obudowie, a w Indiach niedługo będzie można nabyć taki telewizor.

Flipkart nawiązał współpracę z Nokią, dzięki czemu na rynku indyjskim pojawią się telewizory sygnowane tą nazwą. Co istotne, firma ma już doświadczenie w tym segmencie, ponieważ sprzedaje urządzenia pod marką MarQ by Flipkart.

MarQ by Flipkart (55″, UHD, 4K), fot: producenta

Telewizor od Nokii – specyfikacja i sprzedaż

Nadchodzący produkt ma mieć co najmniej 50-calowy panel LED o rozdzielczości 4K UltraHD. Producent zdecyduje się najprawdopodobniej na wykorzystanie Androida 9.0 ze wsparciem dla sklepu Google Play. Jedną z użytych technologii ma być „Intelligent Dimming”, która ma oferować lepszy kontrast oraz głębszą czerń. Za głośniki odpowiadać będzie JBL by Harman, więc o ten element również nie powinniśmy się martwić. Telewizor ma pojawić się w sprzedaży na początku grudnia. Jego potencjalna cena wciąż nie jest znana.

 

 

Wydaje się to być bardzo przemyślaną zagrywką, szczególnie że na tym rynku ze swoimi telewizorami wystartował już OnePlus oraz Motorola. Kolejnym plusem jest fakt, że telewizor będzie produkowany w Indiach, co wpisuje się w politykę „Made in India”, lansowaną przez tamtejszy rząd. Flipkart weźmie na siebie również dystrybucję oraz obsługę gwarancyjną tych produktów. Niestety, ale w chwili obecnej nie wiemy, czy telewizor od Nokii dotrze do Europy. Nie wydaje się to niestety zbyt prawdopodobne.

Źródło: timesofindia.indiatimes.com