Civilization 6 za darmo na zawsze! Nic tylko pobierać

civilization 6 promocja
Fot: Pixabay

Seria Sid Meier’s Civilization to w zasadzie kanon gier strategicznych i panteon sław w jednym. Zwykle za Civkę trzeba płacić naprawdę sporo. Na szczęście, Epic Games nic sobie z tego nie robi i udostępnia grę za darmo.

Civilization 6 za darmo

Epic Games Store wyrasta na bardzo mocnego gracza, który z powodzeniem walczy o nasze serca ceną. Wcale nie tak dawno temu informowaliśmy Was o darmowym (i dostępnym za friko tylko do jutra) GTA 5, a dziś okazało się, że firma ma nie lada atrakcję dla miłośników strategii. W mojej opinii – poza grami z serii Europa Universalis – jest to jedna z najlepiej rozwijanych serii gier. Co ważne, Civilization 6 wspiera język polski, co znacząco może uprościć wejście w świat gry.

Gra debiutowała w 2016 roku, więc jej minimalne wymagani systemowe raczej nie są zbyt rozbudowane. Wystarczy Wam Windows 7/8/10 (64 bit), procesor Intel Core i3 2,5 GHz lub AMD Phenom II 2.6 GHz, 4 GB pamięci RAM i grafika zbliżona – lub lepsza – od nVidii 450. Podejrzewam, że ten warunek będzie Wam dość łatwo spełnić. Tytuł potrzebuje 12 GB miejsca na dane oraz DirectX’a 11. Są to oczywiście wymagania minimalne, jednak  płynną rozgrywką powinny one poradzić sobie całkiem dobrze.

Tytuł możecie pobrać przez stronę w sklepie Epic Games lub z poziomu ich dedykowanej aplikacji. Gra będzie dostępna za darmo do 28 maja, więc macie tydzień na decyzję, czy jest to tytuł, jaki chcecie mieć w swojej kolekcji. Podejrzewam, że wiele osób się skusi, bowiem zmodernizowany system zarządzania światem, usprawniona rozgrywka sieciowa czy wspomniana już, bardzo dobra polska lokacja to niepodważalne atuty, jakimi Civka 6 dysponuje.

Miłym akcentem na jaki zdecydowali się twórcy jest też pełna kompatybilność z ekosystemem macOS. Po stronie nowinek warto docenić też aktywne badania, które mogą wpłynąć na rozwój cywilizacji, a także o wiele lepszy model dynamicznej dyplomacji, która stara się lepiej dopasować do realiów gry, z jakimi gracz w danej chwili musi zmagać się na mapie. Trudno powiedzieć coś więcej. Pobierajcie i cieszcie się grą 🙂

źródło: Epic Games Store, opracowanie własne