Samsung wypuszcza majowe zabezpieczenia

samsung galaxy note 9
Fot: producenta

Na przestrzeni ostatnich lat Samsung dołączył do grona firm, które bardzo dobrze radzą sobie z polityką aktualizacji swoich telefonów. Producent wydaje je systematycznie i całkiem szybko. Ot, na przykład wczoraj do Polski dotarło uaktualnienie dla Note’a 9.

Samsung Galaxy Note 9 – specyfikacja techniczna

samsung galaxy note 9 aktualizacja maj 2020

Warto rozpocząć od tego, że od strony formalnej Note 9 to wciąż ex-flagowiec. No, a przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy, do debiutu rodziny Note 20 o której wiemy już całkiem sporo. Jeśli chcecie prześledzić informacje o tegorocznym Notatniku, to zapraszam Was tutaj. Wracając do Note’a 9, wyróżnia się on 6,4 calowym ekranem AMOLED, który wykonano w formacie 18,5:9. Telefon napędza Exynos 9810 z grafiką Mali G72. Na pliki przewidziano 128 GB, a całość wieńczy 6 GB pamięci RAM.

Urządzenie jest hybrydowym Dual SIM-em, na wyposażeniu ma stereofoniczne głośniki zgodne ze standardem Dolby Atmos. Aparat główny to dość wiekowy, ale wciąż dobry duet, na jaki składa się 12 Mpix z mechaniczną zmienną przesłoną f/1.5 lub f/2.5 oraz 12 Mpix teleobiektyw. Kamerka selfie ma 8 Mpix i światło f/1.7. Akumulator oferuje pojemność 4000 mAh, a telefon już od pewnego czasu pracuje pod kontrolą Androida 10. Wciąż czekamy na nakładkę One UI 2.1. Ta rzekomo ma pojawić się już w czerwcu.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Samsung Galaxy Note 9 – aktualizacja

Nowe oprogramowanie jest dostępne dla urządzeń kupionych w Polsce, które nie mają brandu operatora (XEO). Zgodnie z opisem producent, poprawiono stabilność, wliczając w to grono poprawę stabilności urządzenia. Samsung ulepszył też szereg funkcji, jednak te nie zostały dokładnie wymienione. W praktyce oznacza to, że „coś” ulepszono 🙂 Jedną z głównych innowacji jest natomiast usunięcie błędu, który powodował, że telefon był podatny na ataki z zewnątrz z wykorzystaniem protokołu, który zarządza wiadomościami MMS.

Nowa wersja softu została oznaczona jako N960FXXS5DTE2, zajmuje ona zaledwie 119 MB i dodatkowo wprowadza łatki bezpieczeństwa, które są datowane na 1 maja. Można spodziewać się, że za sprawą błędu MMS, o którym pisałem Wam wcześniej, kolejne urządzenia od Samsunga otrzymają aktualizację oprogramowania układowego już niebawem. Jakieś 12-15 godzin temu instalowałem ten soft i póki co wszystko działa dobrze. Nowych funkcji – niestety – nie stwierdzam.

źródło: własne, opracowanie własne