Zobaczcie, jak ewoluowały aparaty w rodzinie Galaxy S. Kiedyś to było :)

samsung galaxy s20 ultra aparat
Fot: producenta

Samsung miał dość mocne wejście w ekosystem Androida. W zasadzie, od debiutu Galaxy S pierwszej generacji, którego posiadaczem byłem przez pewien czas, kolejne premiery tego producenta elektryzowały wiele osób. Samsung postanowił właśnie przypomnieć nam historię ewolucji aparatów w swoich telefonach.

Aparat w Samsungu Galaxy S20 Ultra to świeżak

Nie da się opisywać historii rodziny Galaxy bez odwołania do najnowszego flagowca firmy z Korei Południowej. Tak się składa, że od pewnego czasu testuję ten telefon i mam już swoje przemyślenia na jego temat. Wrzuciliśmy Wam też foto-pojedynek między najwyżej lokowanym telefonem od Samsunga a Huawei P40 Pro i Mate 30 Pro. Aby zobaczyć, jakie urządzenia robią zdjęcia, zapraszam Was tutaj. Staraliśmy się przeanalizować te flagowce bardzo kompleksowo i chyba wyszło nam to całkiem całkiem 😉

Kamera główna to zestaw 108 Mpix (f/1.8) + 12 Mpix (f/2.2) + 48 Mpix (f/3.5) + czujnik głębi 3D ToF. Po stronie ciekawostek warto odnotować, że wielkość czujnika wynosi aż 1/1,33, a wielkość piksela, to 0,8 µm. Maksymalne przybliżenie cyfrowe osiąga wartość x100, a największe przybliżenie hybrydowe ma wartość x10. Urządzenie potrafi też nagrywać materiały wideo w rozdzielczości 8K. Słowem – kawał aparatu z najwyższej półki. A jak przebiegała ewolucja, która doprowadziła Samsunga do tego miejsca? Zobaczcie.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs Huawei P40 Pro vs Huawei Mate 30 Pro!

Aparaty we flagowcach od Samsunga

Firma cieszy się w Polsce bardzo dużą popularnością, więc zapewne wielu z Was albo słyszało o rodzinie Galaxy S, albo posiadało taki telefon. Moja przygoda z Samsungiem zaczęła się od Galaxy S i9000. Gdzieś po drodze zahaczyłem o Galaxy S2, na dłużej miałem Note’a 2, a później na pewien czas opuściłem producenta, by wrócić do genialnego pod względem fotograficznym Galaxy S8. Piękny telefon. Do dziś to mój absolutny TOP of the TOP. Nie wiem, czy nie umieściłbym go na ścisłym podium w swoim prywatnym zestawieniu.

Obecnie działam na Galaxy Note 9, który także ma u mnie wysokie notowania, jednak nie da się nie zauważyć, że aparat powstał przed erą wielkich zmian w branży foto. Na dziś dzień podwójna optyka główna może i radzi sobie bardzo dobrze, jednak w gorszym świetle nie ma ona podejścia czy to do Galaxy S10 czy nowszych urządzeń producenta. A jaka była Wasza przygoda z serią Galaxy? Dajcie znać w komentarzach 🙂 

Ja tym czasem zostawiam Was z infografiką, która prezentuje największe nowości, jakie zmieniały kształt branży mobilnej u tego producenta.

 

źródło: Samsung, opracowanie własne, na zdjęciu głównym: Samsung Galaxy S20 Ultra 5G.