update
Fot: Pixabay

Obrodziło u Sony. Aktualizacje dla wielu smartfonów

Sony to dość specyficzna firma. Nie można jednak odebrać Japończykom tego, że wiele rzeczy robią świetnie. Ich dużym atutem jest polityka aktualizacji, która dla wielu konkurencyjnych firm może uchodzić niemal za wzorową.

Sony aktualizuje flagowce i ex-flagowce

Na początku dobre wiadomości. Xperia 1, Xperia 5, a także rodzina Xperia XZ2 i Xperia XZ3 dostały właśnie świeżutkie, majowe łatki zabezpieczeń. To jednak dość ogólna informacja, dlatego postaram się opisać Wam aktualizacje nieco dokładniej, żebyście mogli zweryfikować, czy zmierza ona już na Wasze telefony. Dla Xperii 1 i Xperii 5, oprogramowanie zostało oznaczone jako 55.1.A.8.1, a dwa wymienione wyżej ex-flagowce zgarniają soft o numerze 52.1.A.2.1.

Sony – jak to zwykle bywa – nie udostępniło changelogu, czyli listy zmian, jakie wprowada oprogramowanie. Oznacza to, że pewniakiem jest oczywiście wdrożenie nowej wersji łatek zabezpieczeń oraz działania optymalizacyjne, które w dużej mierze dzieją się „pod maską” i są niewidoczne dla użytkownika podczas typowego korzystania z telefonu. Gdyby to nie wybrzmiało w pełni, podkreślam w tym miejscu, że pod pojęciem „rodziny XZ2” rozumiemy też wersję Compact oraz Premium. Sądzę, że warto podkreślić to dość dobitnie.

Sony Xperia 1 II chwalona. Są samplowe fotki!

W tej chwili nie wiadomo, kiedy pojawią się kolejne łatki zabezpieczeń dla starszych generacji flagowców. Pozostając jeszcze na moment w temacie najnowszej aktualizacji, plik oczywiście jest dostępny przez OTA. Uaktualnienia wciąż są świeżutkie, ale z tego, co prześledziłem opinie w internecie, to nie pojawiają się narzekania na to, że negatywnie wpływają one na urządzenie. Jeśli Wasz smartfon poinformuje Was o możliwości pobrania nowej wersji Androida, wydaje się, że można podejść do aktualizacji.

W kategoriach ciekawostki mogę też napisać Wam tutaj, że Xperia 1 Mark 2, czyli najnowszy flagowiec Japończyków jest powoli wprowadzana do sprzedaży. Jak poinformował serwis XperiaSite, w Japonii urządzenie zostało wycenione na kwotę zbliżoną do 5500 PLN. Oby Sony miało w zanadrzu jakąś świetną ofertę, bo w obecnej sytuacji, gdy wiele osób obawia się o swoje miejsca pracy, raczej staramy się ciąć wydatki, a nie wydawać lekką ręką taką ilość gotówki na telefon.

źródło: XperiaBlog, opracowanie własne

More Stories
Naukowcy z MIT stworzyli robota, który pomoże roślinom rosnąć